Leipzig, 21 Citea Electric ile elektrikli otobüse geçiyor

Slider-Altı

VDL Bus Alman şehri , Leipzig’in elektrikli otobüslerinin tedarikçisi oldu. Hollanda kökenli otobüs şirketi ile alman şehrinin otobüs işletmecisi olan Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB) arasında yapılan anlaşma sonunda şirket 21 Citea SLF-120 Electric ve ilgili şarj altyapısını tedarik edecek. Elektrikli otobüsler 2020’nin sonundan itibaren teslim edilecek. Şehrin önemli hatları olan 74, 76 ve 89.nolu 3 hatta çalışacaklar. Daha sonra bu hatlara 60 hat eklenecek.


21 VDL Citea SLF-120 Electric 12 metre uzunluğunda. Üç kapılı bir konfigürasyona sahiptir. Bu nedenle, bu elektrikli otobüs, yolcu giriş ve çıkışlarının optimum akışından yararlanır. Bu özellikleri ile en sık kullanılan kentsel ve bölgesel ulaşım için uygunla. Gün boyunca, araçlar çatıda bulunan pantograf kullanılarak hızlı bir şekilde şarj edilebiliyorlar. Geceleri de garajda şarj ediliyor. 216 kWh pil ile donatılmıştır. Hafif Citea Electric konsepti sayesinde işletme maliyetlerinin düşük olduğu bilgisi veriliyor. Buna ek olarak, egzoz gazlarının olmaması ve otobüsün çok sessiz çalışması, yolcular için değil, aynı zamanda bölge sakinleri için de hoş koşullar olan ortamın yaşam kalitesini artırıyor.

LVB teknoloji ve işletme genel müdürü Ronald Juhrs. “2018 yılında LVB denetim kurulu, elektrikli otobüsleri kademeli olarak satın almaya karar verdi. Artık bu önemli adımı atmaktan ve Leipzig şehrinin çevresel hedeflerine aktif olarak katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz” diyor. VDL Otobüs ve Antrenör Deutschland GmbH Genel Müdürü Boris Höltermann: “İşbirliğimiz 2012 yılında başladı ve yeni zirvelere ulaştı. Bize duyulan güvenden çok memnunuz. Elektrikli araç ağımız sağlam bir ortak olan LVB ile büyüyor. ” diyor.

Sıfır emisyonlu toplu taşımaya geçiş

VDL Bus & Coach bv, elektrikli otobüsle ulaşım alanında pazarın etkin markası olamaya yönelmiş bulunuyor. 670 Citea Electric, Avrupa’yı yollarında dolaşıyor. ve her gün 130.000’den fazla elektrikli kilometreyi yol alıyorlar. Elektrikli sürüş deneyimini pekiştiriyorlar. Almanya’da elektrikli otobüsler büyük bir ilgi oluşmuş durumda. 5 Alman şehrine Leipzig’in eklenmesi, Almanya’da sıfır emisyonlu otobüs taşımacılığının gelişimini daha da hızlandırıyor.

LVB
Otobüsleri işletecek olan Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB) tamamen Leipzig şehrine ait bir belediye kuruluşu. Şehir adına yerel toplu taşıma (tramvay ve otobüs hizmetleri) işletiyor. LVB hat ağı, bölgesel ulaşım birliği Mitteldeutscher Verkehrsverbund’un bir parçası. Großen Leipziger Straßenbahn ve Leipziger Elektrischen Straßenbahn’ın 1 Ocak 1917’de birleşmesinden sonra kurulan şirket, 29 Temmuz 1938’e kadar Große Leipziger Straßenbahn adı altında faaliyet göstermektedir. LVB şu anda şehirde 46 otobüs güzergahı işletmektedir. Şirketin işlettiği alan içinde gece 9 hat çalışıyor. Şirketin faaliyetleri arasında ayrıca, LVB 143.5 km’lik bir ağ üzerinde 13 tramvay hattı işletmesi bulunuyor.

VDL Otobüs ve Antrenör
VDL Bus & Coach’un başlıca faaliyetleri arasında çok çeşitli otobüs, tur otobüsü ve şasi modüllerinin geliştirilmesi, üretimi, satışı ve satış sonrası hizmetleri, ” bir dizi minibüs ve midibüsün yanı sıra kullanılmış otobüs / tur otobüsü alım ve satımı. VDL Otobüs ve Koç dünya pazarında birlikte faaliyet gösteren birkaç şirketten oluşmaktadır. Batı Avrupa’da üretim yapılmaktadır. VDL Otobüs ve Koç kalite, güvenlik, dayanıklılık, çevre, düşük yakıt tüketimi, konfor ve düşük bakım maliyetlerine öncelik verir. Sıfır emisyonlu taşımacılığa geçişin bir parçası olarak, VDL Bus & Coach toplam çözümle rve sistemler sunyor.

VDL Bus & Coach ürünleri 30’dan fazla ülkeden oluşan küresel bir yan kuruluşlar, ithalatçılar ve acenteler ağı üzerinden satılmaktadır. Satış sonrası servis ve bakım için müşteri, birçok servis noktalarımızdan birindeki çalışanların hızlı ve yanılmaz müdahalesine güvenebilir. Çok kapsamlı bir dağıtım ağı, yedek parçaların ve koçla ilgili ürünlerin edilmesini sağlıyor.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir