Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

MAYA Basın Yayın ve Matbaacılık Ltd. Şti. yayıncılık alanında faaliyet göstermek üzere 1993 yılında kuruldu. Yayınları arasında; 1994 yılından beri aylık olarak yayınlanan TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi, 2000 yılından beri yayınlanan 3D LOJİSTİK Depo Dağıtım ve Donanım Sistemleri Dergisi ile 2007 yılında yayın hayatına başlayan ÜSTYAPI Römork, Kasa, Özel Ekipman Dergisi ile çeşitli kurumsal süreli yayınlar ve teknik kitaplar bulunmaktadır.
Bağımsız ve tarafsız yayınlarımızla, sektörünün tüm aktörlerinin; üreticileri ve ithalatçılarıyla, tedarikçileri ve müşteri kitlesiyle “doğru ve kapsamlı bilgi”ye ulaşmalarını sağlıyoruz.

ÇÜNKÜ gerek uluslararası taşımacılıkta, gerekse ulusal taşımalarda kullanılan araçlar ve donanımlarının teknik boyut ve güvenlik standartlarını karşılaması, güvenilir olması ve işlevlerini sorunsuz yerine getirmeleri, bunun için de sektörün teknik gelişmeleri izlemesi gerekiyor.

ÇÜNKÜ gelişen pazar koşullarında, firmaların sadece yerel ölçekte değil uluslararası ölçekte de rekabet edebilir olmaları gerekiyor.

ÇÜNKÜ büyümenin ve dünya pazarından daha çok pay almanın ön koşulu yeniliğe ve gelişime açık olmaktan, hızlı enformasyon akışına sahip olmaktan geçiyor.

İşte tam bu noktada bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, rekabet edenler arasında taraf olmayan, sektörden taraf uzman yayınlara gereksinim var. MAYA DERGİ de bu yayınları sunuyor:

TAŞIYANLAR TİCARİ TAŞITLAR DERGİSİ;

Türkiye ticari taşıt sektörünün haberleşme ve bilgi kaynağı ihtiyacını karşılamak üzere 1994 yılında yayın hayatına başladı. Türkiye’nin ticari taşıt üretimi ve kullanımında geldiği seviyeye uygun, okurun, pazarın, üreticinin, kullanıcının, eğitimcinin, yan sanayinin, yakıt, yağ ve lastik sektörü ile birlikte ticari taşıt dünyasında yer alan herkesin ve her kesimin dergisi olma amacını gerçekleştirdi. Yayın çizgisi, içerik ve biçiminde gösterdiği sorumluluk, spekülasyon ve tartışmadan uzak haber anlayışı ile sektörün ve okurların beğeni, ilgi ve desteğini kazandı… Her anlamda güvenilen bir yayın oldu.

ÜSTYAPI RÖMORK, KASA, ÖZEL EKİPMANLAR DERGİSİ;

Damper, kasa, silobas, vinç, mikser, pompa, özel taşıyıcı, yol inşa ve bakım araçları vb. tüm üstyapı imalatçıları ile parça, özel ekipman ve komponent ve diğer tedarikçilerin gelişimleri, ürün ve hizmetleri hakkındaki bilgileri okurlarına aktarıyor.

3D LOJİSTİK DEPO, DONANIM, DAĞITIM SİSTEMLERİ DERGİSİ;

Lojistik kavram ve metodlarının anlaşılmasına ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, sektörün iç haberleşmesini sağlamak, ürünlerini, kurumlarını tanıtmak, uygulama örnekleri sunmak için sektörün bir parçası olarak amacıyla yayınlanıyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR, AKILLI ŞEHİR VE AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ SİTESİ

Dünün hayal edilemezleri bu günün hayali oldu. Dünün hayalleri gerçekleşti, gündelik hayatın alıştığımız parçaları oldular.