Scorpion Treder’e üye oldu

Türkiye’nin iç pazarda kalite ve çeşitlilikle yeterli ihracat pazarlarında en rekabetçi sektörü treyler üreticileri endüstriyel varlıkları ile birlikte organizasyonlarını ve mesleki bütünlüklerini geliştirmeye devam ediyorlar. Bu gelişimde treyler sanayicilerinin meslek kuruluşu olan TREDER en etkili kurumlardan biri olarak işlevlerini yerine getiriyor. Türkiye’nin çeşitli illerine şirket merkezleri ve üretim tesisleri olan treylerciler TREDER vasıtasıyla görüşme, mesleki gelişmeleri takip etme ve resmi ve mesleki kurumlarla görüşme imkanları buluyorlar. Bu durum TREDER’e yeni üyelerin katılımını sağlıyor. Scorpion Trailer, TREDER’in yeni üyesi oldu.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk’de Scorpion Trailer’in katılımının sektöre yarar sağlayacağını dile getirdi. Scorpion Trailer Yönetim Kurulu Başkanı Harun Alım, TREDER Ailesi’ne katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Üyeliğimizle sektörün sinerjisine katkıda bulunmaya hazırız” mesajını verdi.

Konu ile ilgili olarak yayınlanan basın duyurusunda Scorpion Yönetim Kurulu Başkanı Harun Alım Treder’e katılım, firma ve ürünleri ile bilgi verdi.Kaliteli üretimleri, stok güçleri, kalite-fiyat oranı yüksek ürünleri ve takım çalışmasını her şeyin üzerinde tutan ekipleri ile büyüme yolculuğunu sürdürdüklerini söyledi. Alım, Avrupa normlarına uygun üretim yaptıklarını ve ihracat odaklı satış politikası ile bayi ağını günden güne genişleterek hizmet verdiklerinin altını çizdi.

Üretimini 1.200 adede çıkaracak

2022 yılında ağırlıklı olarak römork ve yarı römork grubu üretimi yapacaklarını ve toplam 600 adetlik üretim planları olduğunu bilgisini veren Alım,  “Özellikle römork grubunda mevcut ve potansiyel müşteriler nezdinde ilk akla gelen markalardan biri olmaktan gururluyuz. 2021 yılında hazırladığımız 5 yıllık ihracat master planı çerçevesinde, 2025 yılı sonunda yıllık 1.200 araç üretmeyi hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda araştırmacı, yenilikçi, işini iyi ve kaliteli yapan, rekabetçi fiyatları vermeye çalışan, mutlu müşteri portföyü oluşturup kurumsallık adına güvenilir ve lider bir firma olmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

2021 yılında açtıkları İstanbul İhracat Ofisi ile büyük bir mesafe aldıklarını kaydeden Alım, İstanbul’un ticari açıdan ülkemizin en önemli şehri olduğunu ve bu dinamizme uygun olarak, hizmetlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Scorpion Trailer’in kilometre taşları

2009 – 500 metrekarelik bir alanda eğitimli personel istihdam ederek, sektöre kaliteli hizmet sağlayıcı olarak giriş yaptı.

2013 – Sunulan servis hizmetlerini eksiksiz ve layıkıyla yerine getirerek alınan olumlu geri bildirimler ile hizmetlerine devam etti.

2017 – “Tam Müşteri Memnuniyeti” politikasını hayata geçiren Scorpion, mutlu bir müşteri portföyü oluşturdu ve hizmet taleplerinin yanı sıra yeni ürün talepleri de artmaya başladı. Böylece şirket, treyler üretimine yatırım yapmaya başladı.

2018 – Faaliyet alanını 5.000 metrekarenin üzerine çıkaran Scorpion Trailer, Lowbed Semi Trailer ile Low Loader Treyler üretimi ve ihracatına başladı.

2020 – Üretim kapasitesi 230 adede ulaştı ve üretim alanı 7.000 metrekare kapalı, 13.000 metrekare açık alan olmak üzere toplam 20.000 metrekareye çıktı.

2021 – İstanbul İhracat Ofisi hizmete girdi. 480 ürünün ihracatı gerçekleştirildi.

2022 – Yıllık üretim planlaması alınan siparişler doğrultusunda 600 adet olarak belirlendi.

Benzer yazılar