Schwarzmüller, Polonya treyler pazarına giriş yaptı

Świebodzin merkezli lojistik şirketi Koimex, Schwarzmüller’den daha hafif, daha yüksek performanslı Power Line römorkları sipariş etti.

2000 yılında Swiebodzin’de kurulan Koimex, gıda taşımacılığının yanı sıra Tehlikeli Maddeler (DG) tedarikinde uzmanlaşmıştır. Şirket aynı zamanda otomotiv ve makine mühendisliği endüstrilerinde de faaliyet göstermektedir.

Bugün Koimex kendi kamyon trenlerinin 290’ını işletiyor ve 200’ü de sözleşmeli. İşletmenin ayrıca yaklaşık 500 çalışanı vardır.

Koimex Genel Müdürü Jawusz Kowalczyk, “Kalite gerekliliklerimizi karşıladıkları için Schwarzmüller araçlarına uzun süredir güveniyoruz” dedi. “Yeni Güç Hattı da bizi ikna etti.”

Koimex, 11 Power Line Mega ve 18 Power Line Caro olmak üzere iki araç türünden 29 platform yarı römork sipariş etti.

Daha yüksek iç alana sahip mega yarı römorkların otomotiv endüstrisinde kullanım için optimize edildiği, kargo araçlarının ise genel nakliye görevleri için kullanılacağı bildirildi.

Hartwig, “Her iki tür de Güç Hattının sloganını takip ediyor, yani daha az ağırlık ve daha fazlasını yapmak,” dedi. “Hafif yapı tek başına kalite gereksinimlerimiz için yeterli değil.”

Power Line, OEM’e göre birçok yönden standart araçlardan sıyrılıyor. Çerçeve boynu 150’den 125 milimetreye düşürüldü, böylece iç yükseklik ve yükleme hacmi artırıldı. Daha büyük forkliftlerle yükleme süresini azaltabilmek için forklift aks yükü 1.700 kilogram daha fazladır. Hafif yapı, normal bir araca kıyasla 800 kilograma kadar ölü ağırlık tasarrufu sağlar. Yolculuk başına daha yüksek taşıma kapasitesi, yalnızca daha fazla karlılığa değil, aynı zamanda yolculuklardaki azalmaya bağlı olarak CO2’de bir azalmaya da yol açar.

Roland Hartwig, 2016’dan beri Schwarzmüller’e başkanlık ediyor ve Polonya’da büyümeyi sürdürüyor.

 

OEM yaptığı açıklamada, “Ülke, satışları önemli ölçüde artırmak isteyen mevcut odak pazarlardan biri olduğu için” dedi.

Avusturyalı seçkin üretici şu anda yüzde beş pazar payına sahip. Amaç, yakın zamanda Almanya’da gerçekleştirildiği gibi, bunu birkaç yıl içinde ikiye katlamak. 

Hartwig, Polonya’nın oldukça gelişmiş bir pazar olduğunu burada ayrıca üretkenliği yüksek niş ürünlerimiz için artan talep var.Avrupa’nın en büyük niş sağlayıcısı olarak bizim için bu ideal bir ortam”dedi.

Yetkili servis ağının sistematik gelişimi sayesinde Schwarzmüller ayrıca bakım, onarım ve yedek parça tedarikini de sağlayabilir.

Benzer yazılar