Sektör liderleri Kalite’21 ile 10. kez bir araya gelecek

Gecici

2019 fuarından sonra her yıl düzenlenmesi düşünülen fuarın Covid-19 pandemisinin etkilerinden dolayı 2021 yılında gerçekleştirilmesine karar verildi. Fuar paydaşlarının isteği doğrultusunda ertelenen fuar, katılımda hiç bir eksiklik olmadan devam ediyor.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarının yanında, kapı girişlerinde fuar girişlerinde bir ilk olacak kameralı ateş ölçerlerle ilk kontrol yapıldıktan sonra HES kodu uygulamasının da yapılacağı fuarı, sektör profesyonellerinin de geçen fuarlara göre eksiksiz gezmesi bekleniyor.

Pandeminin olumsuz etkilerinin yanında Uzakdoğu ve Çin’deki kısıtlamalar nedeniyle Avrupalı üreticilerin radarlarını Türkiye’ye çevirmesi sebebiyle üretim sektörünün hız kazanmasıyla birlikte yatırımların da artması sektörde belirgin bir canlanmaya sebep oldu.. Bundan dolayı bu yıl fuarın daha heyecanlı geçeceği düşünülüyor.

2006 yılında ilki düzenlenen KALİTE fuarı; Kontrol, Otomotiv Test Ekipmanları, Metroloji ve Endüstriyel Yazılım konularının yanında bu sene ilk defa Havacılık ve Uzay Teknolojileri Test Ekipmanlarına da ev sahipliği yapıyor.

İmalat sektörünün vazgeçilmez bir parçası olan Kalite’21 fuarı İstanbul Fuar Merkezinde 13-16 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleşecek.

Hexagon Metrology, Mega Danışmanlık, Bilginoğlu Endüstri, Carl Zeiss, Karfo Endüstriyel, Cadem CAD/CAM, Star Teknik, Instro Endüstriyel, Makro Teknik, Yamer gibi ölçüm sektörünün en önemli firmaları yıllardır eksiksiz olarak bu fuarda ziyaretçilerini ağırlıyor.

Endüstri 4.0, Endüstriyel Yazılımlar, Test Ekipmanları, Ölçüm Teknolojileri ve Kontrol başlıklarını içeren fuara TİAD, TÜBİTAK, TÜRKAK ve KOSGEB destek veriyor.

Her yıl sonbahar aylarında gerçekleşen fuar, otomotiv ve metal işleme başta olmak üzere, havacılık ve uzay, plastik, ambalaj, metalurji, alüminyum, kimya sektörleri başta olmak üzere ülke ekonomisinin en önemli firmalarını ağırlayacak.

Kalite Fuar Yapım A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Dağhan Mumcuoğlu;

“Firmamız, 30 yıldır ihtisas fuarcılığı konusunda uzmanlaşmış ekibiyle, bu konudaki tecrübe ve birikimini, sektöre artı değer yaratmak ve ülke ekonomisinin paralel gelişimi ile birlikte bu yapı içerisinde kullanmak amacıyla ihtisas fuarları düzenlemektedir.

Ekibimiz 1989 yılından günümüze dek İş ve İnşaat Makineleri, Takım Tezgahları, Üretim Teknolojileri, Güç Sistemleri, Otomobil Servis Ekipmanları ve Lojistik gibi ülkemizin en önde gelen sektörleri ile Avcılık, Seramik-Porselen-Cam ve Şarapçılık-Peynircilik gibi çok spesifik konularda 100’e yakın fuarı başarıyla organize etmekle kalmamış; bu sektörler içinde yarattığı sinerji ve katma değer ile de öne çıkmayı başarmıştır.

Sektördeki tecrübesiyle hep bir adım önde olmayı ilke edinen, yeni projelerle fark yaratmayı amaçlayan Kalite Fuar Yapım A.Ş. ; 2006 yılından sonra özellikle Kalite Kontrol ve Hazır Beton sektörleri için organize ettiği fuarlarla ön planda olmuştur. Bu fuarlar sadece ülkemiz ve Avrupa’nın değil, Ortadoğu, Balkanlar, Türki Cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika bölgesinin de rakipsiz fuarlarıdır.” dedi.

Detaylı bilgi ve başvuru için www.kalitefuari.com sitesi ziyaret edilebilir.


Gecici

Benzer yazılar

Gecici