Covid DKV’yi durduramadı!

Logo Sağ

Covid 19 tüm hayatı etkiledi ve yavaşlattı. Bu süreç de sağlık sektörü ile birlikte taşıma ve dağıtım sektörü hizmetleri kesintisiz sürdü. Covid özellikle uluslararası taşımacıların geçiş, gümrük, filo merkezinden binlerce kilometre uzaktaki sürücü ve araçlara destek verilmesi, yakıt temininden, park ve dinlenmeye kadar tüm süreçleri daha da zorlaştırdı. Bu zor günlerde Avrupa ülkelerinde etkin olan DKV hizmetlerini aksamadan sürdürerek uluslararası nakliyecilere destek olmaya devam etti.  Küresel salgın nedeniyle zorlaşan lojistik süreçleri kolaylaştırdı. DKV özellikle Türk nakliyeciler için önemli olan Avrupa, Rusya, Çin’i birbirine bağlayan kendileri de uzun yol güzergahları ve Türk ihracatcı ve nakliyecileri için önemli olan Kazakistan’ı hizmet ağına ekledi. Bu ağa önümüzdeki yıl Azerbaycan ve Makedonya’nın ekleneceği duyuruldu.

DKV tarafından 2020 yılı çalışmalarına yönelik olarak özellikle sektör yayınlarının davet edildiği basın toplantısı düzenledi. Toplantıda tüm çalışmalar ile ilgili bilgi verildi. DKV tarafından toplantı sorasında yayınlanan basın bülteninde temel değerlendirme ve gelişmeler ile ilgili yazılı değerlendirme yer aldı. DKV Euro service Türkiye Ülke Müdürü Deniz Çokcoş Sezer salgına rağmen hedeflerini açıkladıklarını vurguladı.

 

 

8 Aralık 2020, İstanbul. Avrupa otoyollarında nakitsiz yol yardım hizmetinde pazar lideri olan DKV Euro Service, sektördeki pandemi etkisine rağmen 2020 yılında büyüme hedeflerine eriştiğini açıkladı.

Küresel salgın nedeniyle zorlaşan lojistik süreçlerini kolaylaştıran, nakliyeciye zaman ve hız kazandırmanın yanı sıra, maliyetlerini de düşüren çözümler üreten DKV’nin Türkiye’deki pazar payı 2020’de büyümeye devam etti.

  

Kazakistan’ı hizmet ağına kattı

DKV’nin bu yıl hizmet ağı, Türk nakliyeci için Avrupa, Rusya ve Çin’i birbirine bağlayan güzergâhta yer alan kilit konumu ile büyük önem taşıyan Kazakistan’ın eklenmesi ile genişledi. Nakliyeciler artık Kazakistan’da bölgedeki en ekonomik yakıtı DKV Card ile temin edebiliyorlar.

2021’de ise Türk nakliyeciler için çok önemli iki yeni ülke daha DKV’nin hizmet ağına eklenecek: Azerbaycan ve Kuzey Makedonya! Bu atılımla birlikte, DKV’nin geçerli olduğu ülkeler arasında en ekonomik yakıt Azerbaycan’dan temin ediliyor olacak.

Tek kutu kolaylığı şimdi Bulgaristan’da, sırada Macaristan ve İtalya var

DKV’nin bu yıl nakliyecilere avantaj sağlayan hizmetlerinden en önemlisi ise, DKV Box Europe kutusunun Bulgaristan’da geçerlilik kazanması oldu. DKV Box Europe, Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) kapsamında, uluslararası nakliyecilerin Avrupa’daki bütün önemli paralı yolların ücretlerini tek kutu ile ödeyebilmeleri için hizmete sunuldu. Kutunun Bulgaristan’da da geçerli olması ile nakliyeciler bu ülkeden de zaman kaybetmeksizin, ekstra maliyet olmadan ve zahmetsizce geçiş yapmaya başladılar. Tek kutu çözümü Bulgaristan’ın yanı sıra Almanya, Belçika, Fransa, Avusturya, İspanya, Portekiz, ayrıca Almanya’daki önemli bağlantı noktaları Warnow Geçişi ve Heren Tüneli ile Belçika’daki Liefkenshoek Tüneli’nde de geçerli. Çok yakında ise Macaristan ve İtalya’da aktif olacak.

    

Tüm feribot hatlarına tek portaldan rezervasyon

DKV Euro Service, bu yıl ayrıca, Avrupa’daki tüm feribot hatları için tek noktadan online rezervasyon kolaylığı sunan DKV Feribot Rezervasyon Portalı’nı hizmete sundu. Sektörde sadece DKV tarafından sunulan bu hizmet sayesinde, basit prosedür ve uygun fiyatlar ile alternatifleri karşılaştırmak, online rezervasyon ve DKV Card avantajlarıyla ödeme yapmak mümkün hâle geldi

DKV’nin bu yıl Avrupa’da hizmete sunduğu, Türkiye’de aktif olması için çalışmaları devam eden yeni ürünü ise DKV Live oldu. Bu portal ile birlikte anlık veri aktarımları sağlayan telematik sistem uygulamalarında yeni bir sayfa açarak, lojistik süreçlerinde önemli ölçüde operasyonel kolaylık sağlayan DKV, bütçenin en verimli şekilde kullanılmasına yardımcı bir planlama kolaylığı sağlıyor. DKV Live, sürücünün araç kullanma ve dinlenme zamanlarına uygun şekilde, araç takip ve izleme, tahmini varış süresinin belirlenmesi, yakıt alım istasyonlarının planlanması gibi hizmetleri sunuyor.

Deniz Çokcoş Sezer: ‘Türk nakliyecinin ihtiyaçları öncelikli’

DKV Euro Service Türkiye Ülke Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, küresel salgına rağmen 2020’de büyüme hedeflerine eriştiklerini belirtirken, şunları ifade etti:

“DKV Euro Service’in 43 ülkede bulunan tüm ofisleri için 2020 yılı, sağlık tedbirleri kapsamında pek çok kısıtlama varken mal sevkiyatına özveriyle devam eden nakliyecilerin işlerini kolaylaştırma gayretiyle geçti. DKV Türkiye’de ise 2020 yılı büyüme hedeflerimize ulaştığımız bir yıl oldu. Çünkü Almanya’daki merkezimiz Türk nakliyecinin ihtiyaçlarına öncelik vererek yeni hizmet ve ürünler geliştirdi ve geliştirmeye devam edecek. Bu süreçte gerçekleştirdiğimiz pek çok atılımla mobilitenin korunmasına önemli katkılar sağlayan yeni ürün ve hizmetleri kullanıma sunduk. Türkiye’de 2021 yılında da geride bıraktığımız senelerin üzerine kazanımlar koyacağımızı öngörüyoruz.”

 

 

 

 

DKV Euro Service hakkında: DKV Euro Service Avrupa yollarında taşımacılık sektörüne yönelik anlık ödeme olmaksızın yol yardım hizmeti veriyor. Şirket yakıt ve servis kartı DKV CARD ve tamamlayıcı hizmetlerle ticari filoların optimize edilmesine ve yönetilmesine yönelik, günlük işlere uygun bir ürün yelpazesi sunuyor.

Avrupa, Rusya, Gürcistan ve Fas dahil 43 ülkede bulunan 100.000’i aşkın kabul noktası ile sektörün en büyük tedarik ağını sunan DKV Euro Service, taşımacılık şirketlerinin uygun fiyatlı yakıt almalarına, park hizmetleri, otoyol geçiş ücretlerinin ödenmesi gibi konularda destek vererek hareket halinde kalmalarına ve daha verimli çalışmalarına yardım ediyor. Şirket yaptığı ciro, hizmet etkinliği, gibi konularla Avrupanın sektöründe lideri olduğunu vurguluyor. DKV MOBILITY SERVICES, 2018 yılında 8,6 milyar Euro ciro elde etmiştir ve Avrupa çapında 1.000’den fazla çalışan istihdam ettiği bildiriliyor.

 

Benzer yazılar