1.000.000’uncu Krone

Krone üretim hattından WKESD000001000000 şasi numaralı araç çıktı. Alman üreticinin 1 milyonuncu aracı bir Cool Liner. Müşterisi ise TIP Trailer Services.

1 milyonuncu aracın sahibi TIP, 1971’de Krone treyler üretimine başladığında ilk müşterilerinden biri idi ve 2021 yılı, iki şirket arasındaki başarılı ortaklığın 50. yıl dönümü.

Taşımacılık ve lojistik endüstrisi için araç kiralama hizmetleri sunan TIP, 18 Avrupa ülkesinde ve Kanada’da 120’den fazla lokasyonda faaliyet gösteriyor.

TIP CEO’su Bob Fast, “Bugün Krone ile yarım asırlık son derece güvenilir işbirliğine geri dönebildiğimiz için özellikle memnunuz. Krone, TIP için güçlü bir semboldür. Gelecekte de Krone’nin yüksek kaliteli ve yenilikçi treylerlerine her zaman güvenebileceğimize inanıyoruz.” dedi.

Krone Satış Genel Müdürü Ingo Geerdes da uzun yıllara dayanan güven için teşekkürlerini dile getirdi: “TIP, en başından beri seçkin bir Krone müşterisi olmuştur. Her iki şirket de nakliye ve lojistik sektörünün hizmetinde ve her zaman dinamik olarak büyüdüler. Bugün TIP’e teslim edilen milyonuncu Krone treyler bir Cool Liner. Bu frigorifik araç, iş birliğimizin kaç yönünün olduğunun da altını çiziyor – çünkü 25 yıl önce Krone’nin frigorifik treyler pazarına girmesine neden olan TIP’den gelen bir talepti.”

Bir milyon Krone
İlk Krone ticari aracı 50 yıl önce 1971 yılında Werlte’de üretildi. Bugün Krone; Werlte, Lübtheen, Herzlake ve Tire’deki (Türkiye) modern, yüksek otomasyonlu tesislerinde çok çeşitli treyler ve yarı treyler üretiyor.

Milyonuncu şasi numarasına sahip aracın teslimatı Covid-19- kurallarına uygun olarak gerçekleşti. (soldan sağa) Willi Langlets, Henrike Wilkens, Diederick van Haselen, Peter Sijs, Bob Fast, Ingo Geerdes, Daniello Cohen, Michaela Reinelt, Thomas Flex teslimat töreninde biraraya geldiler.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar