Ankara’nın Körüklüleri Otokar’dan

Ankara EGO Genel Müdürlüğü’nün 28 adet körüklü otobüs alımı ve araçların 2 yıllık satış sonrası hizmetlerinin sağlanmasına ilişkin Otokar’ın kazandığı toplu taşıma ihalesinin imzaları Ankara’da düzenlenen törenle atıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen imza töreni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş ve Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç‘ün katılımıyla gerçekleşti. Otokar’ın 28 adet Kent Körüklü otobüsünün teslimatı bu yıl içinde tamamlanacak.

KENT Körüklü otobüslerin modern tasarımının yanı sıra üstün teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın da en çok tercih edilen şehir içi araçları arasında yer aldığını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; “Hayata geçirdiği projeler ve sunduğu hizmetlerle sadece Ankaralıların değil Türkiye’nin beğenisini kazanan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda da önemli bir dönüşüm içerisinde. Otokar olarak Ankara’nın yeni otobüs filosunu üretecek olmaktan mutluyuz. Araçlarımızın yanı sıra satış sonrası hizmetlerimizle de toplu ulaşımda 7 gün 24 saat Ankaralıların yanındayız” dedi.

Ankara’nın Araçların 2 yıl boyunca satış sonrası hizmetlerini de Otokar sunacak. Otokar son yıllarda Türkiye’deki pek çok büyükşehir belediyesinin toplu taşıma ihalesini kazdı. Otokar’ın Fransa, İtalya, İspanya, Almanya, Romanya gibi ülkelerde de ürettiği ve bazılarında işletme hizmetleri verdiği otobüsler çalışıyor.

Otokar Kent serisi otobüsler solo ve körüklü olarak üretiliyor. Otokar Covid salgını ile birlikte bu otobüslerinde müşteri taleplerine bağlı olorak özel donanımlar yer alabiliyor. Otokar kent içi otobüslerde güvenlik donanımlarının gelişmişliği ve sürüş destek sistemleri ilede otobüs teknolojisinde öncü firmalar arasında yer alıyor.

Benzer yazılar