Otokar’dan öğrencilere ve spora destek

Otokar, gençlerin gelişimine katkıda bulunmak için eğitim kurumları ile işbirliğini sürdürüyor. Otokar’ın mentörlüğünde Sakarya Teknokent A.Ş. iş birliği ile Sakarya Üniversitesi’nden 14 öğrenci mobilite ve optimizasyon alanlarında gerçek problemlere çözüm getirebilecek üç özel proje geliştirdi. 

Üniversite öğrencilerinin gelişimine katkı sağlamak, sanayide gerçek problem ve çözüm yöntemleri ile tanıştırmak, üniversite-sanayi iş birliği sinerjisini artırmak amacıyla yapılan iş birliğinde Sakarya Üniversitesi’nden 14 öğrenci görev aldı. 

Otokar, nitelikli iş gücünün oluşmasına katkı sağlamak ve gençleri geleceğe hazırlamak, yetenekli ve çalışkan öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmak ve yetenekleri keşfetmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Otokar, 4 ay önce Sakarya Üniversitesi öğrencileri ile özel bir çalışmaya imza attı. Yapılan çalışma ile ilgili bir basın bülteni yayınlandı.

Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakülteleri ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden seçilen ve bitirme tezi hazırlığında olan öğrenciler, üç gruba ayrılarak üç farklı projeye odaklandı. 14 hafta boyunca Otokar yöneticilerinin de destek ve yönlendirmelerini alan öğrenciler, gerçek iş hayatından seçilen mobilite çözümleri ve optimizasyon problemleri alanında 3 farklı konu üzerinde yoğunlaştı. Proje süresince, öğrencilere Agile (Çevik) Yönetim eğitimleri verildi ve sanayide karşılaşılan problemlerin çözümü için gerekli bilgi ve deneyim kazandırılarak iş hayatına hazırlanmaları sağlandı.

Başarılarını Taçlandırdılar

Kazandıkları teorik bilgileri bitirme tezi sürecinde Otokar yöneticilerinin rehberliğiyle pekiştiren öğrenciler, bugün tamamladıkları projelerini sunmak için sahne aldı. 14 genç, dört ay boyunca emek verdikleri projeleri Otokar yöneticilerine, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısına, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanına ve Sakarya Üniversitesi Teknokent Üst Yönetimine sundu.

Geleceği inşa eden atölye mutfağında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Otokar Ticari Araçlar İş ve Strateji Geliştirme Direktörü Cenk Evren Kükrer, “Geride bıraktığımız 4 aylık süreçte bilgiler harmanlandı, yeni hayaller filizlenerek projelere dönüştü. 14 genç yeteneğimizin mobilite ve optimizasyon problemleri alanındaki üç farklı bitirme tezi projesinde gösterdikleri üstün başarıyı kutluyoruz. Projede emeği geçen herkese, kıymetli akademisyenlerimize, gecesini gündüzüne katarak aralıksız çalışan ve cesur hayalleriyle geleceğe yön verecek gençlerimize teşekkür ederiz. Otokar olarak, gençlerimizin yenilikçi vizyonlarıyla ‘Yapılmayanı Yapmaya’ devam edeceğiz” dedi. 

Otokar ile yapılan bu projenin öğrencilere bir çok deneyim kazandırdığını belirten Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, “Öğrencilerimizin projelerini hep beraber dinleme fırsatı bulduk. Çok yoğun bir emek harcandığı çok belli. Buluştukları iş ortamı sayesinde öğrencilerimizin, zaman yönetiminden tutun sorunları çözme noktasına kadar takım halinde çalışma becerilerini kazandıklarını görüyoruz. Bu ortamın oluşmasını sağladığı için Sakarya Teknokent’e, Otokar firmamıza ve tüm yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

KOÇ TOPLULUĞUNUN FUTBOL İLGİSİ!
Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Türk futbol tarihinin en eski kulüplerinden Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün 2024-2025 sezonu Futbol A Takımının forma göğüs sponsoru oldu.
Koç grubu şirketlerinin futbol başta olmak üzere spor ve spor klüplerine destek ve ilgisi artarak sürüyor. Koç grubunun önemli şirketlerinden olan Otomotiv ve savunma sanayii şirketi Otokar, Otokar, 101 yıllık geçmişe sahip ve “mektepli” kimliğiyle tanınan Gençlerbirliği Spor Kulübü ile iş birliği yaptı. Otokar, Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün 2024-2025 sezonu Futbol A Takımının forma göğüs sponsoru oldu.
Sadece Ankara’nın değil, tarihi ile Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri olan Gençlerbirliği formasının göğsünde yer alacak olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Otokar Genel Müdürü Aykut Özüner, iş birliğinin sponsorluğun ötesinde bir anlam taşıdığını ifade etti. Özüner; “Gençlerbirliği ile iş birliğimiz sadece sponsorluk değil, aynı zamanda bir değerler ortaklığı. Topluluğumuzun kurucusu merhum Vehbi Koç’un fahri başkanlarından biri olduğu Gençlerbirliği’ni desteklemekten büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Cumhuriyet ile yaşıt, köklü camia kültürü ve ülke futboluna kazandırdığı yüzlerce genç oyuncusuyla Türkiye Futbol Liginde ‘mektepli’ kimliği kazanan Gençlerbirliği’ne başarılar diliyoruz” dedi.
Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün basın ve medyadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Çolakoğlu, kulübün yetiştirici ve yarışmacı olma özelliğini devam ettirmek adına çok değerli olduğuna inandıkları bu işbirliğinin aynı zamanda geçmişten gelen bir gönül bağı ve adanmışlık hikayesi olduğunu ifade etti. Çolakoğlu ayrıca, altyapısında binlerce gence hizmet eden kulübün sadece iyi sporcu değil, aynı zamanda iyi insan da yetiştirmek hedefi ile öne çıktığını vurguladı.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar