Kamaz’lar Tirsan Kardan ile Dakar rallisi’ni şampiyon tamamladı!

Slider-Altı

Tirsan Kardan dünyanın en zorlu yarışı olarak gösterilen Dakar Rallisi’ni kardan şaftı desteği verdiği markalarla ilk dört sırada tamamladı.. 12 gün boyunca, toplam 7 bin 500 kilometre koşulan 2020 Dakar Rallisi, etaplarının yüzde 75’inin kum olduğu mücadele ile tamamlandı.

Tiryakiler Şirketler Grubu’nun kardan şaft markası Tirsan, dünyanın en zorlu yarışı olarak gösterilen Dakar Rallisi’ni kardan şaftı desteği verdiği markalarla şampiyon tamamladı. Tirsan şaftları kullanan araçlar dünyanın en zorlu yarışını ilk dört sırada tamamladı..

Dünyaca ünlü markaların katıldığı Dakar Rallisi’nin kamyon kategorisi genel klasmanında ilk dört sırada Kamaz ve Maz markalar yer aldı. Bu da Tirsan markasının her arazi ve yol koşulunda ne kadar iddialı ve rekabetçi olduğunun bir başka kanıtı oldu.

Dünyanın önde gelen birçok ticari araç üreticine Tirsan markalı kardan şaftları üreten Tirsan Kardan, Kamaz ve Maz marka araçlarla katıldığı bu zorlu rallide geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kamaz’larla birinci, ikinci ve dördüncü sırada, Maz araçları ile üçüncü sırada yer aldı.

12 Etaplık yarışı baştan sona önde götüren Kamaz ekibi 8 bin kilometreye yakın zorlu koşullarda koşulan ralliyi 10 yıldır rekorlar kırarak önde tamamlama başarısını gösterdi. Rus ekibi zor şartlarda  aracın en çok darbeyle karşılaşan parçası olan kardan şaftlarında Tirsan markasına güvenmenin karşılığını podyum zaferiyle aldılar.

Tiryakiler başkanı Mehmet Tiryaki, “Tüm Kamaz ve Maz takımlarını bu 7500 kilometrelik dünyanın en zorlu parkurunda yapılan Dakar Rallisi’ni önde tamamlamalarından dolayı tebrik ediyorum. 10 yıldır kardan şaftı desteği verdiğimiz Kamaz araçları ile ulaştıkları Dakar zaferleri; bizlere Türk otomotiv tedarik sanayisinin her zaman Dünya ile rekabete hazır bir yapıda olduğunun mesajını vermiştir.“ şeklinde konuştu.

Mehmet Tiryaki” Kamaz marka araçların kazandığı zaferin yanında bu yıl kardan şaftı desteği verdiğimiz Maz takımının da genel sıralamada ulaştığı üçüncülük başarısı bizlere ayrı bir mutluluk ve gurur yaşatmıştır” dedi.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir