Continental filo faaliyetleri; Conti360°

Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental, filo sektörüne yönelik hizmetlerini Conti360 ° Çözümleri altında birleştirdi. Tek noktadan hizmet verecek olan   Conti360 ° Çözümleri; yakıt tasarruflu lastikler, kaynak tasarrufu sağlayan sırt kaplamaları ve dijital lastik izleme uygulamasıyla, taşımacılık sektöründe sürdürülebilirliği öne çıkaracak. Verimli filo yönetimiyle lojistik sektörü için de katma değer yaratılacak.

Şirket bu yeniden yapılandırma sayesinde artan dijitalleşme, veriye dayalı yönetim ve maliyet baskısı ile şekillenen pazarda değişen müşteri ihtiyaçlarına yanıt verecek. Hizmetlerin stratejik olarak birleştirilmesi, taşımacılık sanayinin lojistik sektöründe artan sürdürülebilirlik ihtiyacını başarıyla karşılamasına da yardımcı olacak. Vision 2030 stratejik programı kapsamında Lojistik 4.0’ın temel öğelerinden biri olan ‘önleyici bakıma’ odaklanan Continental, giderek daha fazla veri odaklı hizmetler kullanıyor.

Container delivery in a city

Odak noktası sürdürülebilirlik ve dijitalleşme

Conti360 ° iş kolu, filo hizmetinde 40 yılı aşkın deneyime sahip. Lastik arıza servisi Avrupa çapında ilk olarak 1978 yılında hizmet vermeye başladı.  Conti360 °25’in üzerinde ülkede güvenilir bir maliyet planlaması ve 7 binin üzerinde servis ortağından oluşan bir ağ ile müşterilerine uzman hizmet veriyor. Mobilite sektöründe dünyanın en büyük elektronik, sensör ve yazılım tedarikçilerinden olan Continental, 2030 yılına kadar hizmet tabanlı dijital çözümlerde pazar lideri olmayı hedefliyor.

Bir paket olarak sunulacak olan Conti360 ° Çözümleri; ContiConnect ve ContiPressureCheck gibi dijital çözümlerin yanı sıra ContiTread kaplama ürünleri ve karkas yönetimini içeren ContiLifeCycle hizmetlerinden oluşuyor. Continental Filo Faaliyetleri EMEA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Müdürü Ralf Benack, “Conti360° Çözümlerimizde ContiLifeCycle konseptine daha güçlü bir şekilde odaklanarak, filo faaliyetlerinde daha fazla sürdürülebilirliği öne çıkarmayı hedefliyoruz. Conti360° Çözümleri, filo sektöründe sürdürülebilirlik konusunda bizi güvenilir iş ortağı yapıyor” dedi.

2050 Misyonu: %100 sürdürülebilir üretilen malzemeler

Continental, yeni teknolojilerin, alternatif malzemelerin ve çevreyle uyumlu üretim süreçlerinin araştırılması ve geliştirilmesine dönük sistematik bir yatırım programı yürütüyor. Amacımız, müşterilerimize üretim, kullanım döngüsü ve sırt kaplaması esnasında daha enerji verimli ve çevreye karşı daha duyarlı geleceğin lastiğini sunmak. 2050 yılına kadar lastik üretiminde kademeli olarak yüzde 100 sürdürülebilir üretilen malzemelere geçmeyi planlıyor.” dedi.

Benzer yazılar