Allison Şanzıman,yeni şanzıman yağı ile vites kalitesini ileriye taşıyor

Allison Şanzıman, Yeni Formüle Edilmiş Otomatik Şanzıman Yağı ile Kanıtlanmış Performansı ve Geliştirilmiş Vites Kalitesini Daha da  İleriye Taşıyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TES 668™, mevcut ve gelecekteki uygulamaların ihtiyaçlarını karşılamak için sentetik yağ formülasyonu ve katkı teknolojilerindeki en son gelişmeleri kullanıyor. Orta ve ağır hizmet tipi tam otomatik şanzımanların en büyük global üreticisi Allison Transmission, yüksek performanslı şanzıman yağının yeni versiyonunu tanıttı. TES 668™ şanzıman yağı, mineral bazlı sentetik olmayan yağlara kıyasla birçok avantaj sunan modern bir formülasyona sahip. Bu yeni nesil yağ, tüm Allison 1000 SerisiTM, 2000 SerisiTM, 3000 SerisiTM ve 4000 SerisiTM tam otomatik şanzımanlar için geliştirildi.

TES 668, oksitlenmeye karşı dayanıklılık, aşınma önleme performansı ve sürtünme düzenleyici dayanıklılığı gibi bir dizi önemli konuda, TES 295® yağının etkinliği kanıtlanmış performansı üzerine geliştirildi. Bu faktörler, vites geçişlerinin kalitesini iyileştirirken yağ eskidikçe yaşanan gürültü, titreşim ve sertliği de azaltıyor. Daha iyi sürtünme performansı, farklı sıcaklık koşulları ve farklı yüklerde bile daha tutarlı kavrama ve vites geçişi sağlıyor.

TES 668 güçlü formülü sayesinde akışkan kararlılığı, yağlama ve soğukta çalışma gibi en zorlu yağ gereksinimlerini karşılıyor. Bu da, Allison’ın uzun yağ değişim aralıklarını, en ağır yükler altında çalışırken bile desteklemesini sağlıyor. TES 668, ideal verimlilik için Allison ürünlerine özel tasarlandı. Allison ürünleri için onaylanmış bir yağın kullanılmaması, sızdırmazlık ve sürtünme sorunları gibi, genel ürün dayanıklılığını etkileyecek bir dizi probleme neden olabiliyor. Allison Onaylı ya da Yetkilendirilmiş çözüm ortağından alınan orijinal tam otomatik şanzıman yağının kullanılması ise Allison ürünlerinin optimum performansı ve uzun ömürlü dayanıklılığı için büyük önem taşıyor.

Allison Transmission Global Kanal, Satış Sonrası ve Garanti Genel Müdürü Brian Geiselhart, açıklamasında; “Bu yeni geliştirilmiş yağ, Allison’ın dünyanın çalışma şeklini iyileştirme misyonuyla ürün ve hizmetlerini kesintisiz olarak geliştirmek için nasıl çabaladığının bir başka örneği” diye belirtiyor. Allison Transmission, birden fazla yağ tedarikçisi için onay verme sürecinde. Web sitesi, bu gelişmeleri paylaşmak üzere sürekli güncelleniyor. TES 668 onaylı tedarikçilerinin listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

Benzer yazılar