Moskova Elektrikli Otobüslere yöneldi

Gecici

Doğal gaz ve petrol ülkesi Rusya’nın başkenti Moskova’da kent içi ulaşaımda kullanılan elektrikili otobüs sayısı hızla artıyor. Moskova elektrikli otobüs sayısının 600 adet olduğu ve bu sayının yıl sonuna kadar 1000 adede ulaşacağı ifade ediliyor. Bu otobüslerden 400 adedidi için batarya ve çeşitli bileşenlerinin tedariği Rus şirketi Drdive Electro tarafından yapılmış. Şirketin iletişim ajansı tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili bilgi verildi.

Açıklamada. Bu yıl Drive Electro, Moskova’ya 200 elektrikli otobüs için Pil tedarik edecegi duyuruldu. Şirket, elektrikli otobüsler için lityum titanat piller kullanıyor ve onlara 350-400 km menzil veriyor. Şarj süresi için sadece 6-20 dakika gerektiği açıklamada yer alıyor.  Elektrikilli araçlardakullanılan pillerin çere ısısına özelliklek soğuk iklime uyumlu olduğu vurgulanıyor. Uygulanan mühendislik çözümleri sayesinde, otobüsler rekor düşük veya yüksek sıcaklıklarda bile çalışabildiği  ve uyumun  elektrikili otobüslri Moskova’nın değişken iklimi için ideal kıldığı vurgulanıyor. .

Drive Electro, Rus mühendislik şirketi olarak  otomobiller ve toplu taşıma araçları için elektrikli ve hibrit sistemleri tasarlıyor. Şirket özellikle Moskova elektrikli otobüslerinin üretimine katılıyor, Rusya ve yurtdışındaki şehirlere özerk troleybüsler tedarik ediyor. Drive Electro’nun bir elektrikili kamyon tanıtmış bulunuyor. Bu kamyon gıda perakendeciliğinde yönelik olarak geliştirilmiş, Rusya federasyonu’ndaki ilk elektrikli kamyonu olarak nitelendiriliyor

Gecici

Benzer yazılar

Gecici