BMC 2021’e Tuğra kampanyası ile girdi

Logo Sağ

Son dönemde savunma sanayine yönelik ürünleri ile daha çok gündemde olan BMC’nin yeni nesil kamyon ve çekici ailesi Tuğra, yeni yılda özel fiyat ve kampanyalarla satış noktalarında yerini aldı.

Bayi ağını güçlendirmeye devam eden BMC’nin Tuğra çekici, yol kamyonu ve inşaat kamyonları Samsun ve İzmir’de Erçal Fındık Otomotiv, Kayseri’de Özaltın Otomotiv, İstanbul ve Ankara FMS Demirbaş Otomotiv, Adana’da Yusuf Baysal Otomotiv, Diyarbakır’da Furcan Otomotiv, Gaziantep’te Üstün İş Otomotiv, Bursa’da Koçaslanlar Otomotiv, Malatya’da Sağdıçlar Motorlu Araçlar satış noktalarında müşterilerini bekliyor.

Ege İhracatçı Birlikleri’nin (EİB) 19 sektör ve 57 firmanın yer aldığı 2020 İhracatın Yıldızı listesinde, Savunma ve Havacılık sektöründe üçüncü, Otomotiv sektöründe ise ikinci sırada yeralan BMC, bu yıl kamyonda varlığını daha çok hissettirecek gibi görünüyor.

Teknoloji, güç, performans, tasarruf, konfor gibi kilit kriterleri bir arada barındıran, yüksek tavanlı ve standart tavanlı kabinlerle sunulan TGR 1846 4×2 çekiciler 1400 d/d’de 460 Bg güç, 1050 ila 1550 d/d’de 2150 Nm tork sunan 6 silindirli FPT Cursor 11 ENT 6 (Euro 6 Step-D) turbo intercooler dizel motorlara sahip.

Bu motorla birlikte standart olarak ZF 12 TX 2210 TO (Robotize) şanzıman sunuluyor. Bu şanzımana opsiyonel olarak Interder de eklenebiliyor.

Ön aksında parabolik makas ve teleskopik amortisörler; arka aksında hava körükleri ve teleskopik amortisörler bulunan Tuğra çekiciler; 4 noktadan bağımsız havalı kabin süspansiyonu, hız sabitleyici, direksiyon kumanda tuşları, ısıtmalı ve elektrik kumandalı yan aynalar, yüksekli

ği ve eğimi ayarlanabilir direksiyon, havalı esnemeli sertlik ayarlı sürücü koltuğu vb. özellikleri ile sürücü konforunu eksiksiz karşılıyorlar.

Elektronik Frenleme Sistemi (EBS), Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC), Acil Durum Fren Sistemi (AEBS), Immobilizer, Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit ve Tek Anahtar, Diferansiyel Kilidi, dijital takograf, Şerit Takip Asistanı (LDWS), Aks Yükü Göstergesi FMS (Filo Yönetim Sistemi) Soketi ve Modülü, ADR Paketi, Hız Sınırlayıcı (Intarder’lı versiyonda), opsiyonel 5. teker yüksekliği: 1050/1100/1150/1200, buzdolabı ve daha birçok seçenekle Tuğra çekiciler uzun yol taşımalarında……

Tuğra inşaat sektörünün ağır işlere dayanıklı araç taleplerini TGR 4340 (8×4) ve TGR 3540

(6×4) kamyonları ile cevaplıyor. Bu kamyonlarda 400 Bg’lik Cummins ISL9E6D (Euro 6 Step-D) motoru ve 16 ileri, 2 geri vitesli manuel ZF 16S1830 TO şanzıman standart. Bununla birlikte şanzıman opsiyonel olarak Intarder ile alınabiliyor.

Tugra’nın yol serisinde ise TGR 1832 (4×2), TGR 3232 (8×2) Yataklı Kabinli, TGR 2532 (6×2) Yataklı Kabinli kamyonlar var.

 

BMC’nin satış noktaları:

Benzer yazılar