Ballard ve Quantron’dan stratejik ortaklık

Gecici

Ballard ile QUANTRON arasındaki ortaklık, yakıt hücresi teknolojisinin pazara çıkış süresini hızlandırmayı amaçlıyor. Ballard ve QUANTRON’un birleşik, tamamlayıcı uzmanlığı, müşterilere menzil, yük, araç kullanımı veya toplam işletme maliyetlerinden ödün vermeden emisyonsuz yakıt hücreli elektrikli araçlara kolay erişim sağlar. İşbirliği, başlangıçta, ağır ticari araçlar için Ballards FCmove ™ ürün yelpazesinden yakıt hücresi modüllerinin QUANTRON’un araçlarının elektrikli aktarma organlarına entegrasyonuna odaklanacak. Şu anda geliştirilmekte olan yakıt hücreli elektrikli araçlar arasında 7,5 tonluk bir teslimat kamyonu, 44 tonluk bir ağır hizmet kamyonu ve bir belediye çöp imha aracı bulunmaktadır.

• Stratejik ortaklık: Ballard ve Quantron, yakıt hücreli elektrikli kamyon platformlarını pazara sunuyor
• Yüksek verimli Ballard hidrojen yakıt hücreleri: Uzun menzilli, hızlı yakıt ikmali ve faydalı yükten ödün vermeyen QUANTRON’dan e-araçlar
• QUANTRON, ilk olarak Ballard’ın en yeni nesil FCmove ™ yakıt hücresi enerji modüllerini elektrikli kamyon platformlarına entegre edecek 
• QUANTRON yakıt hücreli elektrikli forkliftlerin ilk teslimatının 2022’nin ikinci yarısında Almanya’da yapılması planlanıyor. 

Yakıt hücreli elektrikli araçların 2022’nin ikinci yarısında kullanılması planlanıyor. Avrupa’da, araç filosu operatörlerine sunulan çeşitli devlet sübvansiyonları ve teşvikleri bulunmaktadır. Örneğin, Almanya kısa süre önce elektromobilite finansman programı aracılığıyla içten yanmalı motorları alternatif tahriklere dönüştürme maliyetlerinin %80’ini karşılamayı taahhüt etti. Kamyonlar için yakıt hücresi teknolojisinin tanıtımında önemli kilometre taşı Quantron AG’nin kurucusu ve CEO’su Andreas Haller: “Bu, QUANTRON’un küresel büyümesi için bir başka önemli kilometre taşıdır. Ballard ile işbirliği, yakıt hücreli elektrikli tahriklere sahip özel yapım hidrojen ticari araçlarını pazara sunmamızı sağlıyor.

Bugünkü ortak Yolculuğumuz yakıt hücreli elektrikli hizmet araçlarının geliştirilmesi ve üretilmesi. Ballard Power Systems Müşteri Sorumlusu Robert Campbell: “Ballard, kamyon uygulamaları için yakıt hücresi teknolojisinin tanıtımını hızlandırmak için QUANTRON ile çalışmayı dört gözle bekliyor. Her iki şirketin bilgi birikiminin birleşimi, yüksek performanslı hidrojen kamyonlarını garanti ediyor. Filo operatörlerinin emisyonsuz araçlara yönelik artan talebini karşılıyorlar.

Ayrıca Almanya ve Avrupa’da orta ve ağır yakıt hücreli kamyonlar için yeni iş fırsatları yaratıyorlar.Ballard, ağır ticari araçlar için 8. nesil yakıt hücresi modülleri konusundaki deneyimine katkıda bulunuyor. yakıt hücreleri kendilerini kanıtladı Önde gelen PEM teknolojimizle çalışan 3.500’den fazla otobüs ve kamyonda 85 milyon kilometreden fazla yolda kanıtlandı.” Emisyonsuz taşımacılık üzerinde olumlu etkiler Ağır hizmet araçlarının şehirlerimizdeki emisyonlar ve hava kirliliği üzerinde diğer araçlardan daha fazla etkisi vardır. Hidrojen ve yakıt hücresi teknolojilerinin bu sektörü karbondan arındırmada oynadığı önemli rol, artık birçok Avrupa ülkesinin hidrojen stratejilerinde yer almaktadır. Hidrojen ve yakıt hücresi teknolojileri, endüstrinin karbondan arındırma çabaları için kritik öneme sahiptir.

QUANTRON ve Ballard arasındaki işbirliği, ulaşım sektörünün daha çevre dostu, daha hızlı ve daha uygun maliyetli karbonsuzlaştırılmasını sağlamak için pilli elektrikli ve yakıt hücreli elektrikli sürücüler arasındaki sinerjiyi kullanacak. Fotoğraf önizlemesi: Orijinal fotoğrafı düşük ve yüksek çözünürlükte burada bulabilirsiniz: Quantron AG’den basın bültenleri (https://www.quantron.net/q-news/pr-berichte/) Altyazı Ballard ve Quantron AG, hidrojen yakıt hücreli ticari araçlar üzerinde işbirliği yapıyor Quantron AG Hakkında Quantron AG, kamyonlar, otobüsler ve kamyonetler gibi ticari araçlar için temiz pil ve hidrojenle çalışan e-mobilite sistem sağlayıcısıdır. Yenilikçi demircinin geniş hizmet yelpazesi, yeni elektrikli araçları, kullanılmış ve mevcut araçların elektrifikasyonunu, uygun şarj altyapısının yanı sıra kiralama, finansman ve leasing tekliflerinin yanı sıra sürücü eğitimini içeren bireysel genel konseptlerin oluşturulmasını içerir. Ayrıca Quantron AG, piller ve entegre ısmarlama ürünler satmaktadır. 

Gecici

Benzer yazılar

Gecici