Hiab’ın yeni siparişleri

Yükleme ve boşaltma ekipmanları, üreticisi Hiab 2022 yılının son çeyreğinde önemli miktarlarda sipariş aldı. Bu siparişler Finlandiya Silahlı Kuvvetleri ve inşaat, beton endüstrisi için ticari araç üreticisi Euromix MTP Gmbh’den alındı.

Veho tarafından Finlandiya Savunma Kuvvetleri’ne tedarik edilecek olan Mercedes-Benz kamyonlarına kurulacak. Veho Oy Ab, İsveç, Finlandiya, Estonya, Letonya ve Litvanya’daki Mercedes-Benz binek otomobilleri ve Daimler ticari araçlarının perakendecisi ve distribütörü Veho Group’un bir parçası

Hiab yılı yeni siparişler alarak bitirdiğini duyurdu. Siparişler avrupa pazarında otomotiv ve üstyapı sektöründe etkili olan firmalarla yapılan işbirlikleri ile alındı. Konu ile ilgili olarak yayınlanan basın bülteninde aşağıdaki bilglere yer verildi. Siparişler Avrupa üllerinde de savunma amaçlı harcamalar ile birlikte inşaat sektörünün ekonominin itici gücü olduğunu göstermesi yönüylede ilgi çekti.

HIAB Finlandiya’daki Hıab, Veho ile diğer birçok proje de dahil olmak üzere, yük taşıma ekipmanı tedarikçisi olarak Finlandiya Savunma Kuvvetleri ile uzun vadeli bir işbirliğine sahip. Veho Oy Ab’den aldığı sipariş 135 MULTİLİFT kancalı vinç ve kurulum, aksesuar ve eğitim içeren yedi yükleyici vinçi içeriyor. Ekipmanlar Veho tarafından Finlandiya Savunma Kuvvetleri’ne tedarik edilecek olan Mercedes-Benz kamyonlarına kurulacak. Sipariş Cargotec’in 4. Çeyrek sipariş defterinde rezerve edildi ve teslimatlar 2023’ün 1. Çeyreğinde başlayacak ve 2024’te tamamlanacak. Sağlanan ekipman, MULTİLİFT Ultima 21Z kancalı asansörler ve HİAB X-HiDuo 188 yükleyici vinçler, hem harika performans hem de mükemmel güvenlik özellikleri sunar. Kancalı asansörler ve yükleyici vinçler, çok yönlülüğü artırmak için aksesuarlarla birlikte verilir. Hıab ayrıca son müşteri eğitiminden de sorumlu olacak.

Konu ile ilgili olarak “Finlandiya Savunma Kuvvetleri, dünyanın en zorlu iklim koşullarından bazıları altında çalışmak zorunda ve onlara maddi ulaşım ihtiyaçları konusunda yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Onlarla birkaç yıldır işbirliği yapıyoruz ve kullanımları için müşteri odaklı, güvenilir ekipman tedarik etmeleri için Hıab’a güveniyorlar ”dediği bültende yer aldı.

Yükleyici vinçler, verimliliği artırmak ve daha güvenli operasyonlar için en gelişmiş kontrol sistemi SPACEevo ile donatılmıştır ve HıPro veya HıDuo sistemi ile uzaktan kontrol ediliyor, hızlı ve en hassas hareketlere izin veriyor.

Duyurulan ikinci sipariş inşaat ve beton endüstrisi için ticari araç üreticisi Euromix MTP Gmbh’den gelen 4,75 milyon Euro’luk büyük bir sipariş oldu. Euromix, ikinci nesilde inşaat ve ticari araç gövdelerinin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanması konusunda uzmanlaşmış, sahipleri tarafından yönetilen bir aile şirketi.

Siparişe hem MULTİLİFT Optima kancalı vinçler hem de orta ve ağır menzilli HIAB yükleyici vinçler dahildir. Sipariş, 2023 için planlanan teslimatların yarısı ve geri kalanı 2024’te olmak üzere Cargotek’in 4. Çeyrek sipariş alımında rezerve edildi.

Hiab Almanya Satış ve Pazarlama Müdürü Arne Heimann, “Euromix, teknolojik olarak gelişmiş ticari araç gövdeleri geliştirme konusunda gerçek bir yenilikçidir. ”Euromix müşterilerinin müşterilerine verdikleri sözleri tutmalarını sağlamak için verimli, ancak güvenilir ve güvenli yük taşıma ekipmanı sunmak için Hiab’yi seçtikleri için gurur duyuyoruz” diyor.


Benzer yazılar