1/A Reklam

Japonya’ya sağdan direksiyonlu Jest hazırlığı

Avrupa’da toplu taşımanın değişiminde teknolojik çözümler, elektrikili mobilite ile Avrupanın tüm ülkelerinde yeni oluşan elektrikli yolcu taşıtları pazarının öne çıkan markası karsan Jest ile Japonya pazarında adından söz ettirmeye yönelik yeni bir anlaşma yaptı. Avrupa’da e-JEST ve e-ATAK modelleriyle elektrikli minibüs ve midibüs pazarlarında yerini alan Karsan, Kuzey Amerika pazarından sonra şimdi de Japonya pazarına girmek üzere distribütörlük için anlaştığını duyurdu. Karsan bu anlaşma ile rekabetçiliği, giriş ve ürün dağıtım kanalı bulma zorluğu ile tanınan Japonya pazarına ürünleri ile yer almak için harekete geçen ilk Türk üretici ünvanının sahibi oldu.

japonya’da yapılan pazar araştırmalarda, e-JEST benzersiz kompakt boyutları ve yüksek teknolojisi ile daha çok turizm bölgelerinde ve yaşlı nüfusun bulunduğu şehirler tarafından talep görmesi bekleniyor. Karsan CEO’su Okan Baş Japonya pazarına uygun sağdan direksiyonlu e-JEST üretimi için çalışmaların devam ettiğini bu versiyon için bu yılın sonunda Japonya’da lansman planlandığını söylüyor.

Karsan, Avrupa’daki başarısını Japonya’da da tekrarlamak için çalışıyor. Ekim 2022’den bu yana Japonya’da pazarlama faaliyetlerini sürdüren Karsan, ülkenin önde gelen şirketlerinden ALTECH Co. Ltd. ile distribütörlük anlaşması imzaladı. Anlaşma ile ilgili olarak bir basın bülteni yayınlandı. Bu anlaşmayla Karsan’ın Kanada’dan Japonya’ya kadar çok geniş bir coğrafyada temsil edilir hale gelecek. Anlaşma imzalanan Altech Co. Ltd., 1976 yılında kuruldu. Endüstriyel makinelerin ithalatı ve satışını yapan bir şirket olarak Japon Borsası’nda da hissesi işlem gören, Asya kıtasında oldukça aktif olan olan Altech Co. Ltd.’nin, Japonya’nın yanı sıra Çin, Vietnam, Tayland ve Endonezya’da da iştirakleri ve operasyonları bulunuyor.

Pazar bir yılda iki katına ulaştı!

Japonya pazarında, ülkenin en büyük şirketlerinden Altech Co. Ltd. ile distribütörlük sözleşmesi imzalayan Karsan, Japonaya ile birlikte bir çok Asya ülkesinede kullanılacak sağdan direksiyonlu e-JEST üzerindeki çalışmalarına da hız verecek. Japonya’da yapılan pazar araştırmalarda, e-JEST benzersiz kompakt boyutları ve yüksek teknolojisi ile daha çok turizm bölgelerinde ve yaşlı nüfusun bulunduğu şehirler tarafından talep görecek.

Karsan CEO’su Okan Baş, ” Sağdan direksiyonlu E-jest versiyonu için bu yılın sonunda Japonya’da lansman planladıklarını, Karsan e-JEST’in Avrupa’daki başarısını, Japonya pazarında da sürdürecek kadar başarılı bir ürün olduğunu vurguladı. Avrupa’da elektrikli minibüs pazarının üç yıldır lideri olan e-JEST modelimizin kısa zamanda Japonya pazarında da çok büyük başarı elde edeceğine inanıyoruz. Japonya pazarına girerek; Türk otomotiv tarihinde de bir ilke imza atıyoruz. Kanada pazarı ile giriş yaptığımız Kuzey Amerika pazarının ardından dünyanın bir diğer ucundaki Japonya’da da Altech şirketi ile varlığımızı genişletiyoruz. Bu anlaşmayla birlikte Karsan, Avrupa’dan sonra Kanada’dan Japonya’ya kadar çok geniş bir coğrafyada temsil edilir hale gelmiş olacak. Karsan olarak bu bölgelerde hem satış hem de satış sonrası servis hizmetlerimiz ile yer alacağız.” dediği bilgisi basın bülteninde yer aldı.

Benzer yazılar