İsrail’li teknisyenlere eğitim

İsrail pazarının ihtiyaçları doğrultusunda Mercedes-Benz Tourismo’yu yeniden tasarlayan Mercedes-Benz Türk, İsrail’deki teknisyenlere ve teknik müdürlere yönelik eğitim programı düzenledi. Bu eğitimle MBT ürün ile birlikte eğitim hizmeti ihracatı gerçekleştirdi.

Araç Tanıtım ve Teknik Eğitim” programının ilk oturumu 9-10 Ocak, ikinci oturumu ise 11-12 Ocak tarihlerinde toplam 30 kişinin katılımı ile Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Mercedes-Benz Türk’ün 20 yıla yakın bir süredir düzenlediği Otobüs Sürüş Eğitimlerinden ihracat pazarı satış, servis teşkilatı, müşteriler ve sürücülerde hizmet alıyor. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefleyen Mercedes-Benz Türk, “Araç Tanıtım ve Teknik Eğitim” programı ile yetkili servislerde verilen tamir kalitesini artırmayı hedeflerken, yetkili servislerinde yüksek nitelikli ve donanımlı teknik personelleri de yetiştiriyor. Farklı coğrafyalardaki ülkelerde eğitimler veren Mercedes-Benz Türk, tüm Mercedes-Benz ve Setra marka otobüsler için de eğitimler düzenliyor.

İsrail için üretilen Tourismolar içinde en önemli ve dikkat çekici özellik orta kapının arka aksın arkasına taşınması, ön kapının komple ısıtmalı cam olarak tasarlanıp üretilmesi, bağaj kapaklarının sürücü tarafından içerden açılması, gibi özellikler yer alması.

İsrail’li teknisyenler Hoşdere’de

Mercedes Benz Türk tarafından İsrail için özel olarak tasarlanan ve ihraç edilen Tourismo serisi otobüsler ile ilgili eğitime İsrailli teknisyenler katıldı. “Ekonomik Araç Kullanım Eğitimi” ve “Araç Tanıtım Eğitimi” olmak üzere iki farklı kapsamda gerçekleştiriliyor. Otobüs şoförleri ve şirketler, İstanbul Hadımköy’de bulunan Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi içerisinde yer alan Eğitim Merkezi’nde veya tercihe bağlı olarak firma tesislerinde mobil olarak düzenlenen teorik ve pratik eğitimlerden yararlanabiliyor. .

Teknisyen ve teknik müdürlere yönelik düzenlenen ve Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi’nde gerçekleştirilen “Araç Tanıtım ve Teknik Eğitim” programına İsrail’deki 11 adet Mercedes-Benz yetkili servisi katılım gösterdi. Teknisyenler ve teknik müdürler sadece eğitim almakla kalmadı, aynı zamanda Hoşdere Otobüs Fabrikası’nı ziyaret etme imkanı da buldular.

.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar