Volta Zero’nun ilk müşteri değerlendirmesi tamamladı

Volta Trucks, tam elektrikli Volta Zero’nun ilk müşteri değerlendirmesini tamamladığını aşağıda yer alan basın bülteniyle duyurdu.

Volta Trucks, Volta Zero Design Verification prototipinin ilk müşteri sürüş değerlendirme ve geri bildirim oturumlarını tamamladı. İnceleme, müşterilere, şehir içi lojistik için tasarlanmış sıfır egzoz emisyonlu orta hizmet kamyonla ilgili ilk deneyimlerini sunarak, aracın performansı, dünyada ilk kez sürücü merkezli kabin ve yenilikçi güvenlik özellikleri hakkında gerçek dünya anlayışını sağladı.

Paris’teki UTAC Autodrome de Linas-Montlhery’de gerçekleştirilen değerlendirme etkinliği, şirketin sıfır egzoz emisyonlu kamyonları endüstri lideri bir hızda pazara sunma yolundaki hızlandırılmış yolculuğundaki son kilometre taşıdır. Tasarım Doğrulama prototip araçları, müşteri geri bildirimlerinin yeni nesil Üretim Doğrulama prototip araçlarına entegre edilmesiyle değerlendirme etkinliğini gerçekleştirmek için zorlu test rejimlerine bir ara veriyorlardı. Ürün Doğrulama yapısı, yaz boyunca şirketin Steyr, Avusturya’daki fason üretim tesisinde başlayacak.

Bu Üretim Doğrulama prototipleri, daha sonra 2022’de müşterilere uzun süreler için ödünç verilecek ve böylece tam elektrikli orta hizmet kamyonlarının operasyonlarına nasıl entegre edileceğini anlamalarını sağlayacak. Müşteriye özel ilk araçların üretimi, 2023’ün başlarında başlama yolunda ilerliyor.

Volta Trucks CEO’su Essa Al-Saleh, Paris, UTAC’taki değerlendirme etkinliğinde şunları söyledi; “Bugün Volta Trucks, müşterilerimiz ve şehirlerimizin karbondan arındırılması ve sürdürülebilirliği için büyük bir an. Volta Zero’nun Eylül 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana, aracı pazara sunmak için endüstri lideri bir hızla çalışıyoruz çünkü müşterilerimizin talep ettiği şey bu. Gösteri aracını ortaya çıkardığımızdan bu yana 2 yıldan kısa bir süre ve gerçek mühendislik projesinin başlamasından bu yana 18 aydan kısa bir süre sonra, prototip tam elektrikli kamyonları değerlendirmelerine izin verebilmek, üzerinde çalıştığımız hızın en iyi örneğidir. Bunlar, müşterilerin normalde asla deneyimleyemeyecekleri çok erken ve nispeten olgunlaşmamış prototiplerdir, ancak geri bildirimleri ezici bir çoğunlukla olumlu olmuştur. Bu bize, gelecek yılın başlarından itibaren müşterilerimize birinci sınıf sıfır egzoz emisyonlu ticari araçlar sunacağımıza dair ek bir güven ve doğrulama sağlıyor.”

Daha fazla müşteri değerlendirme etkinlikleri ve medya prototipi test sürüşü fırsatları, 2022 Yaz / Sonbahar aylarında Volta Trucks’ın Avrupa lansman pazarlarında sunulacak.

Benzer yazılar