Volta Trucks eski dünyaya yeni kamyon

Gecici

Elektrikili mobilite, yeni materyal ve üretim yöntemleri ticari araç özellikle kamyon piyasasında yeni gelişmelerin önünü açıyor. Girişimci ve genç girişimcilerin oluşturduğu yeni markalar pazara girmek için değişimi bir şans olarak görüyorlar.

Volta Trucks bu markalardan biri. Volta Trucks Avrupa pazarı için prototip ürünleri hazırladı. Bu ürün 16 tonluk bir dağıtım kamyonu. Tamamen elektrikli olan bu kamyon gövdesi geri dönüşümlü kompotizit materyalden üretilmiş. Volta Trucks ile ilgili ürün bilgileri arasında sürücüye sunulan 220 derecelik görüş açısı vurgulanıyor. Volta Trucks tedarikçileri ve destekleyenler arasında otomotiv sektörünün aksları ve diferansiyelleri ile tanınan sistem üreticisi Meritor’da var.

Volta Trucks kendini bir start-up tam elektrikli mal araç üreticisi ve hizmetleri şirketi olarak tanımlıyor. Volta Trucks’ın İsveç, Fransa ve İngiltere’de ofisleri var ve Volta Zero’nun geliştirilmesi ve üretimi için tedarik zincirinde bir dizi küresel şirketlerle ortaklık kuruyor.

2021’de müşteri denemeleri için Volta Zero araçlarının teslimatını ve yaklaşık 12 ay sonra seri üretimin başlamasını destekleyeceği bildiriliyor. Konuyla ilgili basın bültenlerinde aşağıdaki bilgiler yer alıyor.

Volta Zero, Avrupa’da arka tekerlekleri sürmek için yenilikçi bir eAxle kullanan ilk tam elektrikli büyük ticari araç olacak. Meritor, Volta Zero’nun elektrik motorunu, şanzımanını ve arka aksını içeren tek üniteyi Blue HorizionTM 14XeTM entegre ePowertrain ile tedarik edecek. Orta ve ağır ticari araçlar için 14xe tamamen elektrikli, tam entegre elektrikli güç aktarma organı, geleneksel bir elektrik motoru ve aks kurulumundan daha hafif ve daha verimlidir ve sonuç olarak daha fazla menzil sunar. Ayrıca, aracın aküsü için mümkün olan en güvenli yeri sağlamak için şasi rayları arasındaki boşluğu boşaltarak paketleme avantajları sunuyor.

“Meritor, Elektrikli ticari araçları Avrupa pazarına getirmek için Volta Trucks ile çalışmaktan heyecan duyuyor. Meritor’un Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Truck, Avrupa ve Asya Pasifik Başkanı Ken Hogan,” ileri teknolojilere olan uzmanlığımız ve yatırımımız, volta Trucks gibi müşterilere elektrifikasyon ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler sunmayı mümkün kıldı ” diyor.

Volta Trucks CEO’su Rob Fowler: “elektrikli aktarma organları için stratejik tedarikçinin onaylanması, Volta Zero’nun üretimine yönelik yolculuğumuzda bir başka önemli kilometre taşıdır. Elektrikli araç pazarının bu hizmet dışı alanında öncü ve yenilikçi olarak, hırslarımızı ve değerlerimizi paylaşan deneyimli, dünya standartlarında tedarikçiler seçmek bizim için zorunludur. Meritor’un devrim niteliğindeki eaxle’ının bir Avrupa ticari aracında ilk kullanımı, en yeni ürün geliştirme ve tedarikçi seçim stratejimizin mükemmel bir örneğidir.

Volta Zero, şehir içi yük teslimatları için tasarlanan ve şehir Merkezlerindeki yük teslimatlarının çevresel etkisini azaltan dünyanın ilk amaca yönelik tam elektrikli 16 tonluk aracıdır. 150-200 km (95 – 125 mil) çalışma saf elektrik aralığı ile sıfırdan tasarlanan Volta Zero, 2025 yılına kadar tahmini 180.000 ton CO2’Yİ ortadan kaldıracaktır.

 

Gecici

Benzer yazılar

Gecici