Renault Trucks’ın ağır mavileri

Renault Trucks, tam elektrikli ağır hizmet serisinin üretimine 2023 yılı içinde Lyon yakınlarında Bourg-en Bresse fabrikasında başlayacağını duyurdu. Elektrikli ağır kamyonlar Trucks E-Tech T ve C modellerini kapsıyor. Renault Trucks’ın yeni logosunu taşıyan ilk araçlar elektrikili olduğu kolay anlaşılaşılacak şekilde mavi jant kapakları, Renault Trucks E-Tech logosu ve yan şeritlerle kolayca tanınacak..

Ayrıca Renault Trucks E-Tech T ve C modelleri, markanın yeni logosunu güncellenen özelliklerle sunuyor. Ön panele parlak siyah zemin üzerine fırçalanmış görünümünde yerleştirilen alüminyum elmas, araçlara modern ve sofistike bir görünüm kazandırıyor.

Renault Trucks tam elektrikli ağır hizmet serisinin kamyon ve çekicilerinin geliştirilmesi, üretimi, ve yaygınlaşmasında öncü adımlar atmayı sürdürüyor. Renault Trucks, 650 kg’lık bir kargo motosikletinden yeni sunulan 44 tonluk elektrikli çekiciye ve inşaat kamyonunlarına kadar tüm ürün gamında elektrikli çekici ve kamyon sunuyor. Bu özellik Renault Trucks’ı elektrikli mobilite alternatiflerini tüm sınıflarda sunan ilk ve tek ticari üreticisi yapıyor. Renault Trucks tarafından tarafından bir basın bülteni yayınlandı. Bültende ürünlerle ilgili bilgi verildi

Tasarımda dengeli ve ölçülü bir değişim

Bölgesel dağıtım ve inşaat uygulamalarına yönelik sunulan bu yeni modeller, elektrikli araçlara özel bir tasarıma sahip. Renault Trucks tasarım ekibi, genel uyumu mükemmel şekilde korurken önemli değişiklikler de geliştirdi. Renault Trucks E-Tech T ve C araçlar, markanın elektrikli kamyonları için imaj imzası olan mavi jant kapakları, aracın yanlarında dikey şeritler ve ön ızgarada Renault Trucks E-Tech armasını taşıyor. Ayrıca mavi pleksiglastan yeni bir Amblem plakası bulunuyor.

Güvenliği artırmak için ise araçların ön kısmı, 115 mm öne alındı ve yanlara sensörler yerleştirildi. Ayrıca şasinin, bataryalara ayrılan alanı çekilebilir bir basamakla donatıldı.

Renault Trucks tasarım ekibi, dizeller araçlarda gerekli olan büyük soğutma radyötörüne elektrikli araçlarda ihtiyaç olmaması nedeniyle ön panelde marka kimliğinden ve çekici ve kamyonların tanınır yüzünden ayrılmadan değişiklikler yapmış. Elektronik müzik dünyasından etkilenen tasarımcılar yenilenen ön panelde ekolayzırı andıran bir desen kullanmışlar. Bu elektromekanik etkiyi güçlendirmek için araçların önü tamamen boyanmış.


Renault Trucks E-Tech T ve C, Renault Trucks’ın Avrupa’daki ön siparişe açıldı. Ağır hizmet serisinden elektrikli araç alımı yapmak isteyen taşımacılık profesyonelleri, ilk üretimlerden ön talep oluşturabiliyorlar.

Yeni görsel kimlik: modern ve taahhütlerine bağlı araç üreticisi

Renault Trucks’ın modern tek renkli logosuyla şekillenen görsel kimliğindeki değişiklik, üreticinin kazandığı ivmeyi ve taşımacılıkta karbondan uzaklaşma taahhüdünü ortaya koyuyor.Öte yandan Renault Trucks, müşterilerinin karbon düşürme hedeflerine eşlik etmek için her zamankinden daha çevre dostu, daha güvenli ve daha döngüsel taşımacılık çözümleri geliştirmeye devam ederek iklim sorununu aşmak üzere kararlılığını da gösteriyor. Öte yandan Renault Trucks, müşterilerinin karbon düşürme hedeflerine eşlik etmek için her zamankinden daha çevre dostu, daha güvenli ve daha döngüsel taşımacılık çözümleri geliştirmeye devam ederek iklim sorununu aşmak üzere kararlılığını da gösteriyor.

Benzer yazılar