Ford Trucks Almanya pazarında

Gecici

Ford Trucks Avrupa’ya yayılma hedefinde önemli bir aşama daha yaptı. Daha önce Portekiz, İspanya, İtalya, Belçika ve Lüksemburg’da distribütör atamalarını gerçekleştiren Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, Avrupa’nın en büyük ağır ticari pazarı olan Almanya’ya Stegmaier Group ile adım attığını duyurdu. Stegmaier Almanya’da ticari taşıt satış, servis, kiralama, gibi alanlarda uzun bir geçmiş ve tecrübeye, yaygın bir ağa ve operasyon yeteneğine sahip. Ford Trucks Almanya organizasyonu ile ilgili olarak bir basın bülteni yayınladı.

Bültende Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan’ın , “Uluslararası pazarlarda yerli üretimle büyüyen, global ağını hızla genişleten Ford Trucks olarak, ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda; Avrupa’daki büyüme planlarımızda stratejik öneme sahip Almanya’da, müşterilerimizi ITOY ödüllü çekicimiz F-MAX ve en verimli taşıma çözümleri sunan modellerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” açıklamasına yer verildi.

Almanya tüm otomotiv ürünleri ile birlikte kamyon ve çekici üretiminde Batı Avrupanın merkezi ve en rekabetci pazarı durumunda. Avrupa ulaşım koridorlarının ortasında yer alması, üretim ihracat ve ithalat haciminin yüksekliği de almanyanın ticari araçlar ve uluslar arası taşımalardaki önemini arttırıyor. Almanya’da satış ve servis ve tüm destek hizmetleri kapsayan bir bayi ataması Ford Trucks markasının Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, dünya çapındaki büyümesini Portekiz, İspanya, İtalya, Belçika ve Lüksemburg’un ardından Avrupa’nın en büyük ağır ticari pazarına sahip Almanya ile sürdürüyor. Ford’un Almanya’da oluşturduğu merkez Almanya ile birlikte Türk ve diğer ülkelerin uluslar arası taşımacıları için de anlamlı bir gelişme oluşturdu.

Ford Otosan mühendislerinin Eskişehir’de sıfırdan geliştirdiği ürün portföyünün yanı sıra yenilikçi teknolojiler ile uluslararası arenada yoğun talep gören Ford Trucks, Batı Avrupa yayılım planlarında stratejik öneme sahip Almanya pazarına otomotiv sektöründe 100 yılı aşkın köklü bir geçmişe ve bilgi birikimine sahip yeni distribütörü Stegmaier Group ile iş birliği yaparak girdi. Ford Trucks 2019 yılında pazara sunulan F-MAX ile Avrupada yılın kamyonu ödülününde sahibi olmuştu.

Turfan: “Almanya, Ford Trucks’ın küresel büyüme planlarında kilit role sahip”

Ford Trucks olarak pandemiye rağmen, kilit önem taşıyan pazarlarda ardı ardına açılışlar gerçekleştirdiklerini belirten Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, şunları söyledi:

“Türkiye otomotiv sanayinin öncü gücü Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks olarak, yarım asrı aşkın süredir otomotiv sektöründe ‘ilk’leri başarmaya ve dünya çapında bir başarı hikayesi yazmaya devam ediyoruz. Bir aracı sıfırdan ticari ürün haline dönüşene kadar, motor da dahil olmak üzere komple tasarlayacak, geliştirecek ve test edecek tüm yetenek ve altyapıya sahip konumdayız. Mühendislik yetkinliklerimiz ve Ar-Ge gücümüz sayesinde Türkiye’de ürettiğimiz ağır ticari araçları 40’ı aşkın ülkeye ihraç ederken, Türk mühendislerinin emekleri ile geliştirdiğimiz araçlar dünyanın dört bir yanında bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Uluslararası pazarlarda yerli üretimle büyüyen, global ağını hızla büyüten Ford Trucks ile ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ödülünün ardından F-MAX’e Avrupa’dan gelen yoğun taleple birlikte büyüme planlarımızı erkene çekmiştik. Bu doğrultuda 2019’da Polonya, Litvanya, Portekiz ve İspanya pazarlarının ardından yoğun talep gördüğümüz pazarlardan İtalya, Belçika ve Lüksemburg yapılanmamızı tamamladık. Şimdi de Ford Trucks’ın Avrupa’daki büyümesinde stratejik öneme sahip, Avrupa’nın en büyük ağır ticari pazarı olan Almanya’ya adım atmanın gururunu yaşıyoruz. Stegmaier Group’un hem ağır ticari pazarı uzmanlığı hem de Almanya’da tecrübeleri ile markamızı en iyi şekilde temsil edeceğinden eminiz.

Ford Trucks’ın hedefi tüm Avrupa’ya yayılmak

Almanya’nın Ford Trucks markası için önemli fırsatlar barındırdığına da değinen Turfan, “Avrupa bizim ana ihracat pazarımız ve barındırdığı potansiyel ile büyüme stratejimizde büyük öneme sahip. Almanya, bu stratejinin çok önemli bir parçası. Burada, en verimli taşıma çözümleri sunan modellerimizle yeni müşterilerimize değer yaratacağız. Öte yandan Avrupa’nın tamamında kalıcı bir büyüme gerçekleştirmek için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Almanya’nın ardından önümüzdeki 3 sene içerisinde Avrupa’nın tamamında bulunarak global operasyonlarımızı 55 ülkeye yaymayı hedefliyoruz” dedi.

Gecici

Benzer yazılar

Gecici