DEUTZ, SANY ile kamyon üretimine başladı

DEUTZ, Çin’li ortağı ile kamyon üretimine girdi

DEUTZ ve SANY şirketleri birlikte başarılarını daha da büyüterek yollarına devam ediyor

SANY-Truck „Kingway 435“ modeli Deutz ile işbirliğinden motora sahip olarak, üretilen kamyon modeli olarak tanıtıldı.DEUTZ şirketi yeniden kamyon üretimine geçmiş oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni üretilen bin adet kamyon tam 39 saniyede satıldı.

DEUTZ  AG şirketi ile Çin’in en büyük iş makinaları ve kamyon üreticisi olan SANY ilk defa birlikte çalışarak bir motor ve kamyon ürettiler. SANY tarafından Çin’de tanıtılan kamyon ise Kingway 435 modeli. Bu ürün ile birlikte her iki şirket de işbirlikleri sonucu ortaya değerli bir ürün çıkarmış oldular. Bu gelişme aynı zamanda DEUTZ firmasının yeniden kamyon işine girdiğini ve sonuç almaya başladığını göstermiş oldu.

Deutz D 12 motorunun gücü tam 360 kW ve 1900 ile 2100 devir arasında bu kapasiteye erişiyor. Maksimum tork kapasitesi ise 2150 Nm. Güçlü ve elektronik ile yönetilen Common-Rail yakıt püskürtme sistemi optimum bir yanma sağlıyor ve aynı zamanda düşük yakıt tüketiminde optimum bir motor performansına erişiliyor. Motor Euro VI emisyon standartına sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DEUTZ CEO’su Dr. Frank Hiller, iş ortakları SANY ile birlikte kendi ürettikleri D12 motorunun yeni bir kamyonda yer almasından memnuniyet duyduğunu belirtirken, bir kere daha bilgi ve deneyim iş birliğininin ortaya koyduğu ürün ile birlikte yeniden aktif olarak, kamyon üretimine girdiklerini de belirtmiş oldu.

DEUTZ ve SANY arasındaki iş birliği ise SANY şirketinin Intelligent Heavy Truck adlı büyük projesi çerçevesi yani Dijitalleşme stratejisi sonucunda bu aşamaya gelmiş bulunuyor. Bunun için DEUTZ ilaveten yol dışı ağır vasıtalar için de motor üretimi yapmaya devam edecek.

Yeni kamyon on saat süren bir canlı yayın ile SANY ağır vasıta merkezi olan Changsha şehrinde yapıldı. Sanal olarak insanlara tüm gelişmeler ve bitmiş kamyon modelleri gösterildi. Daha şimdiden bu yeni kamyonun en çok satanlar listesinde olacağı da çok güzel bir sonuç ile ortaya konmuş oldu. Kingway 435 modeli kamyondan yalnızca 39 saniye içerisinde tam 1.000 adet satıldı.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir