DAF Trucks Türkiye, Lojistik sektöründeki müşterilerine Ekonomik Sürüş Eğitimleri veriyor

Gecici

DAF Trucks Türkiye, Bursa Ağır Vasıta ve Adex Akademi (DAF Akademi) Güvenli ve Ekonomik Sürüş mottosuyla çıktıkları yolda, Lojistik sektöründeki müşterilerine Ekonomik Sürüş Eğitimleri vermektedir. Programının ilki Bolu / Kaynaşlı’da , 29 Temmuz Perşembe günü , Bursa Ağır Vasıta’nın müşterisi olan Semih Lojistik’in merkezinde gerçekleşti.  Belli takvimlerde lojistik firmalarının garajlarında da devam edecek olan programın ilki yoğun ilgiyle karşılandı.

Sürücülere daha konforlu, daha güvenli ve daha ekonomik sürüşü desteklemek amacıyla gerçekleştirilen Ekonomik Sürüş Eğitimlerinin ilk durağı  olan Semih Lojistik’te,  sürücülere eğitimler Adex Akademi kurucu ortağı Ayhan Gökdemir ve eğitmen Mert İntepe tarafından verildi. Teorik eğitimle ekonomik sürüşün genel kuralları ve DAF Euro 6 araçlarda bulunan özellikler anlatıldı.  Sonrasında sürücülere araçtaki teknolojileri nasıl kullanabilecekleri pratik sürüş eğitimiyle gösterildi.

Semih Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Güngör Bulut, “Artık devir teknoloji devri… Teknolojiyi iyi kullanmak gerekir. DAF marka araçlarımız güçlü bir teknolojik donanıma sahip ancak sürücü arkadaşlarımızın bu üstün teknolojiyi tam olarak kullanabildiğini düşünmemekteyim. Bu sebeple sürücülerimize Ekonomik Sürüş Eğitimi alması gerektiğini düşündüm. Bu konuda Bursa Ağır Vasıta öncülüğünde ihtiyacımız olan eğitim programı organize edildi. 15 günlük periyodlarla 5 oturumdan gerçekleşecek ; sadece kendi sürücülerimize değil, aynı zamanda Bolu ve çevresindeki sürücülerimize hitap edecek eğitim programının ilk ayağını gerçekleştirmiş olduk. Bu eğitimlerin gerçekleşmesini sağlayan DAF Trucks Türkiye, Bursa Ağır Vasıta ve Adex Akademi’ye çok teşekkür ederim.” Dedi.

Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan: “ Bursa Ağır Vasıta olarak lojistik sektöründeki müşterilerimize verdiğimiz önem dolayısıyla Ekonomik Sürüş Eğitimleriyle kendilerine büyük ekonomi sağlamaktan mutluluk duymaktayız. Satış sonrası hizmetler hususunda sorumluluğumuzu her zaman bilerek, müşterilerimize fayda üretmeye çalışmaktayız. Ekonomik Sürüş Eğitimlerinin başlangıç noktası Semih Lojistik’e, bayisi olmaktan büyük onur duyduğumuz DAF Trucks Türkiye’ye ve bu eğitimlerin teorik ve pratik olarak gerçekleşmesinde en büyük katkısı olan Adex Akademi’ye gönülden teşekkür ederiz. “ dedi.

DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor Van Der Mark ise, “ Filolaların verimli ve ekonomik kullanılmasında ekonomik sürüş tekniği büyük önem taşımaktadır. Bu konuyla ilgili eğitim alan sürücüler, kullandıkları aracın daha az yakıt tüketmesini sağlıyorlar. Bu da çok miktarda araçtan oluşan filo sahiplerine önemli derecede tasarruf demektir. Bir de sürücüler bu eğitimle güvenli araç kullanma tekniklerini de öğreniyorlar. Eğitimlerimizi  Adex Akademi ile birlikte kurduğumuz DAF Akademi ile teknik ve uygulamalı olarak vermekteyiz. 2006 yılından itibaren kesintisiz hizmet birlikteliğimiz olan bayimiz Bursa Ağır Vasıta’nın değerli müşterisi Semih Lojistik’te bu eğitimlerimizden bir tanesini daha gerçekleştirdik. DAF Trucks Türkiye olarak satış sonrası hizmetlerdeki sürekli pozitif yapılanmamız devam edecektir. “dedi.

Gecici

Benzer yazılar

Gecici