DAF kamyonları artık üçüncü kuşak acil fren destek sistemine sahip

DAF kamyonları artık AEBS-3 üçüncü kuşak acil fren destek sistemine fabrikadan çıkışlı olarak sahip olacak. Artık bundan sonra tüm DAF LF, CF ve XF araçlar yollarda sabit duran ve hareket eden engellere karşı tamamen sürücüden bağımsız ve otomatik olarak reaksiyon gösterip fren yapıyor.

DAF Trucks araç ve trafik güvenliğini arttırma çalışmalarına devam ediyor ve son olarak iyileştirilmiş, daha da geliştirilmiş olan AEBS sistemlerini  (Advanced Emergency Braking System) araç serisine entegre ediyor.

Acil fren destek sistemi şimdi üçüncü kuşak ve araçların full otonom olarak acil fren yapabilmesini sağlıyor. Bu sayede araçlar yollar üzerindeki duran veya hareket eden engellere saatte 80 kilometreye kadar çarpmasını engelleyebiliyor.

Bu tip durumlarda AEBS sınıfının en önde gelen uzaklık sensörleri  ve en uzun menzilden yani 250 metre mesafeden yoldaki engellere çarpma hızını önemli ölçüde azaltıyor.

Yeni kuşak acil fren destek sistemi sayesinde araç yol üzerinde ve önündeki engelleri daha çabuk algılayabiliyor ve frene basabiliyor. Acil fren destek sistemi sürücüler tarafından devre dışı bırakılmazsa işini çok iyi yapabilecek bir sistem.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir