Daf’ın 75. yılına özel DAF XG+

DAF Trucks, inşaat kamyonlarının 75. yılını kutlamak için DAF XG+’nın ekstra tam donanımlı bir Özel Üretim modelini sunuyor.

Kökenleri 1928 yılında Hub van Doorne tarafından kurulan makina ve römork imalathanesine dayanan DAF (van Doorne Otomotiv Fabrikası/ van Doorne Otomotiv Fabrikası) 1949 yılında kamyon üretimine başladı. İlk kamyonlar Araç, bir motoru, ızgarası, frenleri ve direksiyon mekanizması olan bir şasiden ibaretti. İlk yıllarda müşterilerin, kabini özel otobüs imalat şirketlerinden alması gerekiyordu. Günümüzde Paccar Gurubunun bir parcası olan DAF Trucks Avrupanın en önemli markaları arasında yer alıyor. Firma kamyon üretiminin 75. yılı ile ilgili özel olarak üretilen DAF XG+ ile ilgili bir duyuru yayınladı. Şu andan itibaren sipariş edilebilecek özel üretim yaz bitiminde teslimata hazır olacağı bildiriliyor.

“DAF kamyon üretiminin 75. yılı” kutlanırken DAF XG+, Özel Üretim modelin temelini oluşturuyor. Kamyonda isteğe göre, kamyon sektöründeki en güçlü motor freni olarak tanınan MX Motor Freni ile donatılabilecek güçlü bir PACCAR MX-13 motor (480 hp/355 kW) bulunuyor.

Optimum verimlilik için her bir araçta Tam Aero Kiti bulunmaktadır. Bu kitte deflektörler, çamurluklar ve yan etekler yer almaktadır. DAF Digital Vision System ve Köşe Görüşlü dijital kamera<lar (standart olarak mevcuttur) ile en iyi aerodinamik özellikler ve en yüksek yakıt verimliliği garanti edilir.

En son üretilen Yeni Nesil DAF kamyonlar piyasadaki en verimli ve güvenli araçlar olmakla kalmıyor, kabinleri de konfor ve ferahlıkta öne çıkıyor. XG+ en az 12,5 m3 kabin hacmiyle tartışmasız şekilde DAF’ın amiral gemisidir. 

En yüksek seviyede konfor için Özel Üretim bu modelde lüks, deri döşemeli ısıtmalı döner koltuklar bulunmaktadır. 8 hoparlörlü son teknoloji ses sisteminde benzersiz bir işitsel deneyim için bir derin bas hoparlörü bulunmaktadır. Ve elbette 80 santimetre genişliğinde rahat yatak da bu benzersiz XG+ modelinde üstün bir standart özellik olarak mevcuttur.

Bu serideki her bir kamyonda çekici bir “Sürücü Paketi” mevcuttur. Bu pakette diğer tüm özelliklerin yanı sıra DAF Gece Kilidi, bir mikrodalga, eksiksiz bir lüks paspas seti ve oldukça dolu bir hediye çantası bulunmaktadır.

“DAF Kamyon Üretiminin 75. Yılını” kutlamak için sunulan Özel Üretim şık bir Gümüş Metalik renge boyanmıştır ve DAF’ın üretimde dönüm noktasını gösteren benzersiz siyah ve sarı çizgi tasarımı mevcuttur. Alcoa Dura-Bright Alüminyum Jantlar da tamamlayıcı niteliktedir.


İLGİLİ HABER:

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar