Mersan Kasa’dan paket çözüm

Mersan Kasa, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde frigorifik kasalar, kuru yük kasaları, kayar perdeli kamyon kasaları ve meşrubat kasaları üretiyor, panelvan izolasyonları yapıyor.
Bu ürünlerle başta yaş sebze ve meyve üretim, dağıtım ve ihracatının merkezi olan Mersin ve Çukurova bölgesinin ihtiyaçlarını cevaplayan Mersinli üretici, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerine de ürünlerini kit olarak ihraç ediyor.  Avrupa pazarlarına giriş hazırlığı yapıyor.


Üretim ve yönetim kalitesini geliştirme çalışmalarını kesintisiz sürdüren Mersan; ATP, HACCP, ISO 9001 (Türkak onaylı), TSEK 501 frigorifik kasa ürün belgesi, TSEK 560 ADR’li araç ürün belgelerine, aynı zamanda Isuzu, Mercedes, Iveco, Ford, Fiat marka araçların 2. aşama tip onay ve seri tadilat belgelerine sahip. 

Üstyapı ve kasa sektörü, iç pazarda ve çevre ülkelerdeki başarısını sağlamlaştırmaya ve ihracat pazarlarını genişletmeye yöneldi. Bu yönelişe Mersan Kasa, Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen Solutrans 2021 fuarına katılarak örnek oluşturdu. 

Montaja hazır panel kitler

Başta Fransa ve Almanya olmak üzere Batı Avrupa ülkeleri pazarlarında yer almayı hedefleyen Mersan Kasa, Solutrans’ta şasi üstü kasa ihracatını kolaylaştıran, taşıma maliyetlerini azaltan kit ürünleri ile yerini aldı. Firmanın kit ürünleri arasında frigofirik ve insüle kasalar ilk sırada yer alıyor. Bu kasalarda kullanılan paneller, alüminyum destek ve çerçeveler, kancalar, menteşe ve kapı sistemleri kaliteleri ve sundukları montaj kolaylıklarıyla dikkat çekiyorlar. 

Mersan’ın FRP çözümleri

Mersan Mali ve İdari İşler Yönetici Begüm Mis; fuarda gördükleri ilgi, üretim ve ihracat pazarlarına yönelik çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi: 

“Avrupa ülkeleri için FRP (Fiberglas Reinforced Plastic – Cam Takviyeli Plastik) panel üretimi yapmaktayız. Mersan, dünyanın her yerindeki kamyon, treyler, karavan üreticilerine özel yapım FRP panel çözümleri sunmak için kurulmuş bir firma. Üstyapı ve panel üretimindeki uzun yıllara dayanan tecrübemizle tüm müşterilerimize en iyi çözümleri sunuyoruz. Müşterilerimizin isteklerine göre üretim yapıyoruz. Panellerimiz; piyasadaki en iyi hammaddelerle üretilen, kaliteli, iyi bir şekilde izole edilmiş güvenilir ürünlerdir. Mersan FRP kompozit panelleri, ticari araç üstyapı imalatçılarının ve yüklenicilerinin hızlı ve basit montaj yapmasını sağlıyor. 

Yeni pazarlar yeni iş birlikleri

Mersan Kasa olarak Solutrans 2021 fuarına ürünlerimizi Batı Avrupa pazarına, özellikle de Fransa ve Almanya’daki üstyapıcılara tanıtmak ve satmak için katıldık. 

Bu yıl kamyon kasası ve karoseri alanında fuarda stand açan tek firmaydık. Fuar çok başarılı geçti, birçok ülkeden üreticiler ve satın alma uzmanları standımızı ziyaret ettiler. 

Sırbistan,  Belçika, Romanya, Arnavutluk ve Ortadoğu ülkelerini kapsayan ihracat pazarlarımıza Batı Avrupa ülkelerini de eklemeyi hedefliyoruz.”

Benzer yazılar