BMC Neoport 14M ile meydanlarda

BMC, Havalimanlarında uçaklar ile terminal arası yolcuların güvenli ve konforlu taşınması amacıyla kullanılan apron otobüslerini yerli ve milli imkanlarla üretiyor. BMC’nin havalimanlarında kullanılan ölçü, motor yerleşimi, aktarma organları, aks ve gövde yapısı özel tasarım gerektiren otobüsleri üretmesi yurt içi ile birlikte ihracat pazarlarına göndermeye başlaması BMC ve Türk otobüs sektörü için yeni bir başarı ve gelişme oluşturdu. Neoport Apron otobüsleri İstanbul Havalimanı ve Kazakistan havalimanlarından sonra Suudi Arabistan havalimanlarında da hizmet vermeye başlıyor.

BMC, Neoport apron otobüsüyle bu alanda üretim yapan dünyanın sayılı markaları arasında yerini aldı. BMC’nin apron otobüsü ile Türkiye’de havayolu yolcu taşımacılığı ve havalimanı işletmeciliği sektörünü destekleyen bir ürün ortaya koydu. Neoport yerli tasarım özel aksları, gövde yapısı görünümü ile sınıfında özel bir konumda.

BMC’nin ürün yelpazesini genişletmek, Dünya’da ve Türkiyede gelişen sivil havacılık alanında özel bir ihtiyaç olan ve dünyada sınırlı sayıda üreticinin yapabildiği apron otobüslerini ihracat ediyor. BMC tarafından tasarlanan ve üretilen Neoport M14 apron otobüsleri ilk olarak yolcu yoğunluğu ve alan olarak büyüklüğü ve yer hizmetlerine verilen önemle tanınınan İstanbul Havalimanı İGA’da hizmet vermeye başladı. BMC, Cumhuriyetimizin 100. yılında 7 adet Neoport 14M apron otobüsünü dünyanın en büyük ve en önemli havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı’nda kullanılmak üzere TGS Yer Hizmetleri A.Ş.’ye teslim etmişti. Bu yıl haziran ayının başında 7 adet daha teslim edilen apron otobüsü ile beraber İGA İstanbul Havalimanı’nda aktif olarak kullanılan Neoport 14M apron otobüsü sayısı 16 adede yükseldi.

Suudi Arabistan’da en modern araç ve otobüs filosuna sahip olan, tüm ulusal ve uluslararası şirketlere havalimanları içinde ve dışında ulaşım çözümleri sunan SAAS için yüksek sıcaklık ve zorlu iklim şartlarına uygun özel olarak üretilen apron otobüslerinin temmuz ayı itibariyle Suudi Arabistan havalimanlarında hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

2017 yılında BMC otobüs ürün yelpazesi içinde yer alan ve ilk tanıtımı Buswold’de yapılan apron otobüsleri yurt içindeki başarısı ihraç edildiği ülkelerin havalimanlarında da tekrar ediyor. BMC son dönemde apron otobüslerinin tanıtımı ve satışı için Almanya ve Dubai’de katılmış olduğu havalimanı sektör fuarlarına katılıyor. BMC yetkilileri Neoport M14 otobüslerin sektör otoritelerce büyük beğeni topladığını ve otobüslerine farklı ülkelerden de talep gelmeye devam ettiğini bildiriyorlar. Bu kapsamda Suudi Arabistan’daki en önemli havalimanı hizmet sağlayıcısı Suudi Al-Amad Havaalanı Hizmetleri ve Destekleyici Taşımacılık Şirketi (SAAS) ile görüşmeler tamamlanarak 10 adet apron otobüsünün ihracatı gerçekleştirildiği bildirildi. 

NEOPORT Apron otobüsü

BMC tarafından üretilen ilk yerli ve milli apron otobüsü olan Neoport, 14 metre uzunluğu, yolcu iniş ve binişler için tam alçak tabanlı her iki yöne de yatabilen özel yapısı ile havaalanı apronlarında rahat bir ulaşım imkânı sağlıyor.

Türk mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilen Neoport apron otobüsü hem yolcu hem de sürücü konforunu en üst seviyeye taşıyacak şekilde tasarlanmış. Aracın ön tarafına konumlandırılmış son teknoloji motoru sayesinde kabin içinde çok büyük ve ferah bir yolcu taşıma alanı sunan Neoport, 12 oturan ve 98 ayakta olmak üzere toplam 110 yolcu kapasitesiyle sınıfında lider olarak yer alıyor. Ayrıca geliştirilmiş süspansiyon sistemi sayesinde sürücü ve yolcuların araç içinde hissettiği titreşimi en aza indirerek yolcularına konforlu bir ulaşım imkânı sunuyor.

BMC Neoport; tam havalı servis freni, her iki yana yatma, şasi alçaltma ve yükseltme sistemi, ön ve arka disk frenleri, 6 adet yolcu kapısı, alçak tabanlı monokok gövdesi, iklimlendirme sistemi ve klima sistemi için ek motor özellikleriyle bir apron otobüsünde bulunması gereken özelliklerden fazlasına sahip.


İLGİLİ HABER:

Taşıyanlar Dergisi’nin 2018 yılında yayınlanan ”BMC Apronda yeni kapı” haber pdf’i

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar