Münih Yeşil hidrojen buluşması

“Yeni bir enerji dünyası yaratmak” hedefiyle çalışan enerji endüstrisi platformu ‘Smarter E Europe;  1-13 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında Münih Sergi Merkezi’nde Intersolar Europe, ees Europe, Power2Drive Europe ve EM-Power Europe fuarlarını biraraya getiriyor. 

The smarter E Europe’nın mayıs ayında düzenleyeceği inovasyon platformunun odak noktası yeşil hidrojen. Fuar kapsamında gerçekleştirilecek “Daha Akıllı E – Yeşil Hidrojen Forumu” tüm değer zincirinden sektör temsilcilerini biraraya getirecek. Hidrojen, yakıt pilleri, elektroliz vb. alanda faaliyet gösteren girişimciler de “Yeşil Hidrojen Forum & Expo” sergi alanında yerlerini alacaklar. 

Intersolar Europe, güneş enerjisi endüstrisi alanında üreticiler, tedarikçiler, bayiler, hizmet sağlayıcılar, proje geliştiriciler ve planlamacılar ile start-up’lar için önemli buluşma noktası olarak kendini kanıtlamış bir fuar.

ees Europe, yenilenebilir enerjilerin depolanması alanında “Enerji Depolamada Yenilikçilik” sloganı ile üreticiler, bayiler, proje geliştiriciler, sistem entegratörleri, profesyonel kullanıcılar, yenilikçi pil teknolojileri ve sürdürülebilir çözümlerin tedarikçilerini biraraya getiriyor. 

Şarj altyapısı ve elektromobiliteye yönelik uluslararası ticaret fuarı olan Power2Drive Europe de üreticiler, tedarikçiler, montajcılar, filo ve enerji yöneticileri, bayiler ve start-up’lar için bir buluşma yeri. Fuar şarj sistemleri, elektrikli araçlar, çekiş aküleri ve mobilite hizmetlerinin yanı sıra sürdürülebilir mobilite için yenilikçi çözümler ve teknolojilere odaklanıyor.

EM-Power Europe ise enerji yönetimi ve ağ bağlantılı enerji çözümleri için uluslararası ticaret fuarı. Odak noktası; akıllı şebekeler ve mikro şebekelerde yenilenebilir enerjilerin ve akıllı enerji yönetiminin verimli dağıtımı ve kullanımı, şebeke altyapısı, enerji hizmetleri, operatör modelleri. 

Almanya’dan yeşil ışık, gelişmeler hızlanacak

Otuz yılı aşkın süreder yenilenebilir enerjiler, enerji endüstrisinin yerelleştirilmesi ve dijitalleştirilmesi ile birlikte elektrik, ısı ve ulaşım sektörleri arası çarpraz çözümlere odaklanmış olan Smarter E Europe platformu, verimli üretim ve depolamadan enerjinin dağıtımı ve kullanımına kadar tüm enerji yönetimi konularını kapsıyor. 

Son iki yıldır da çalışmalarının odağına yeşil hidrojeni alan The smarter E Europe’dan yapılan açıklamada; Almanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck’in yeşil hidrojen alanındaki artan çabaları memnuniyetle karşıladığını bildirmesinin memnuniyetle karşılandığı bildirildi ve “Uygun finansman, altyapı ve satın alma ile Almanya, Avrupa’da bir hidrojen etkin noktası haline gelebilir” denildi.

Yatırım frenleri kalkıyor, fonlama başlayacak 

Alman Hidrojen ve Yakıt Pili Derneği DWV Başkanı Werner Diwald da “Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, yeşil hidrojen ekonomisinin hızlı ve iddialı bir şekilde artmasını zorlamanın aciliyetini kabul etti. Sektörü şimdiye kadar engelleyen yatırım frenleri, planlanan fonlama ile serbest bırakılacak. Yeşil hidrojen sadece Avrupa endüstrisi için muazzam fırsatlara sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda genel bir sistem entegratörü olarak enerji geçişinin çekirdeğini oluşturuyor. Yeni federal hükümetin şimdi Almanya’daki bu enerji kaynağının düzenlenmesinin önünü açacağına dair büyük umutlarımız var” dedi.

Benzer yazılar