ISUZU ELF, ZF CeTrax ile elektrikleniyor !

Aktarma ve yönlendirme organı uzmanlığı, alçak tabanlı otobüs aksları, ticari araçlar iş makinaları ve otomobiller için ürettiği şanzımanlar ve otomotiv sektörü başta olmak üzere çeşitli endüstriel alanlara yönelik temel sistemleri ile tanınan ZF, elektrikli ticari araçlara yönelik olarak hazırladığı ve tanıtımını yaptığı tahrik sistemleri ticari araç üreticilerinin ürünlerinde seri olarak yer almaya başlıyor. ZF CeTrax lite ilk uygulması ISUZU’nun ABD ve Japonya pazarında yer alacak elektrikli kamyonu ELFde kullanılacak.

CeTrax ELF EV’sinde Isuzu ile yollara çıkacak

ZF’nin Ticari Araç Çözümleri (CVS) bölümü, yeni CeTrax lite elektrikli merkezi tahrikinin seri üretime girdiğini duyurdu. ZF’nin binek araç tahriklerinin geliştirilmesi ve üretilmesinden elde edilen sinerjiden yararlanan yeni yürüyen aksam, hafif ticari araçlarda kullanılmak üzere uyarlandı. 

ISUZU, CeTrax lite’nin ilk müşterisi oldu. Yeni tahrik sistemi ISUZU ELF EV aracında kullanacak.

Son derece entegre bir elektrikli sürücü olarak tasarlanan CeTrax lite, özellikle emisyonsuz şehir içi ve ‘son mil’ teslimatlarını destekleyerek dünya çapındaki üreticiler için önemli avantajlar sağlıyor. Teknoloji şimdiden Asya ve Amerika’dan sipariş aldı. Grubun binek otomobil teknolojisinden gelen yetkinliği kullanılarak Friedrichshafen’de üretime başlandı.

ZF Group Başkan Yardımcısı Winfried Gründler,

“Elektrikli bir merkezi sürücü olarak CeTrax lite, müşterilerimizin mevcut araç platformlarını elektriklendirmesine olanak tanıyor. Bu, teknik yaklaşımımızı kanıtlıyor ve ayrıca müşterilerimizin elektrik çözümlerimize duydukları güveni gösteriyor.
Sessiz, emisyonsuz şehir içi ve ‘son mil’ nakliye teslimatı için tasarlanan CeTrax lite, lider düzeyde performans ve verimlilik sağlıyor. Bu nedenle, ‘Yeni Nesil Mobilite’ stratejimizde yeni ve önemli bir kilometre taşını temsil ediyor ve endüstrinin karbondan arındırılmasına yönelik taahhüdümüzü güçlendiriyor,” dedi.

ZF, Grubun Friedrichshafen fabrikasında yenilikçi CeTrax lite elektrikli merkezi tahrikinin seri üretimini duyurdu. ZF’nin tamamen elektrikli CeTrax lite merkezi sürücüsü, sessiz, emisyonsuz şehir içi taşımacılığın yanı sıra teslimat için tasarlanmış. Japonya merkezli büyük küresel üretici Isuzu, yeni ELF EV’sini ZF’nin tahrik sistemi ile donatacak.

CeTrax lite: ZF’den entegre bir eMobility çözümü
Hafif hizmet tipi ticari araçların ihtiyaçlarını desteklemek için akıllı bir “anahtar teslimi” çözüm sağlayan ZF’nin CeTrax lite teknolojisi, geleneksel yakıtla çalışan araçların mimarilerini ve üreticilerin elektrifikasyon stratejilerini destekler. Friedrichshafen’deki test tezgahlarının paylaşılması da dahil olmak üzere şirket içinde geliştirilmiş bileşenlerden ve daha geniş eMobility sistem sinerjilerinden yararlanılması.
7,5 Ton’a kadar olan hafif ticari araçlar için tasarlanan CeTrax lite, 150 kW maksimum performansa ve 1.500 Nm torka sahiptir. CeTrax lite’nin optimize edilmiş kompakt tasarımı, elektrikli bileşenler ve piller için alanı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Modül, elektrik motorunun yanı sıra 1 vitesli şanzıman aşamasını ve güç elektroniğini barındıran tam entegre bir sistemdir. Geliştirilmiş esnekliğine ek olarak, sistem yaklaşık 120 kg ağırlığında hafif bir tasarım sunuyor.

Benzer yazılar