Hitachi Astemo, Bursa fabrikası ile Türkiye’de fren üretimine başladı

Daha önce Chassis Brakes International adı altında uzun yıllardır hizmet veren fabrika, 2021 yılı itibarıyla otomotiv sektöründeki faaliyetlerini Hitachi Astemo Türkiye Otomotiv A.Ş. olarak sürdürüyor.

Sektörün Türkiye’deki en büyüğü

Hitachi Astemo Türkiye Otomotiv A.Ş., binek ve hafif ticari araçlar için fren üretiminde ülkemizin en büyük firması olarak öne çıkıyor.

Türkiye Fabrikasının Genel Müdürlüğünü Murat Bayram’ın yürüttüğü firma, 20.000 m2’lik bir alanda yer alan 12.000 metrekarelik bir tesiste 300 kişi istihdam etmektedir.

Sürdürülebilir bir gelecek ve gelişmiş yaşam kalitesi için çalışıyor

Hitachi Automotive Systems’in üç eski Honda iştiraki olan Nissin Kogyo, Keihin ve Showa ile birleşmesinden sonra 1 Ocak 2021’de kurulan Hitachi Astemo, Honda’nın yüzde 33,4’ü elinde bulundurduğu yeni otomobil tedarikçisinin yüzde 66,6’lık hissesine sahip bulunmaktadır.

Şirket, güvenlik, elektrifikasyon, konfor ve sürdürülebilirlik gibi hızla değişen mobilite teknolojileri alanlarında önemli katkılar sağlayacak ölçek, teknik derinlik ve yazılım yeteneklerine sahiptir. Kurucu şirketlerinin gücü üzerine inşa edilen Hitachi Astemo, sürdürülebilir bir gelecek ve gelişmiş yaşam kalitesi yaratmaya kendini adamıştır.

Astemo, şirketin güç aktarma mekanizmaları, şasi sistemleri ve gelişmiş sürücü yardımındaki teknolojiler ve çözümler aracılığıyla mobilitenin geleceğini tanımlama planlarıyla tamamen uyumlu bir isim olan Mobilite için Gelişmiş Sürdürülebilir Teknolojiler (Advanced Sustainable Technologies for Mobility) anlamına gelmektedir.

Türkiye’de Bursa lokasyonunda bulunan Hitachi Astemo Türkiye fabrikasının ait olduğu Hitachi Astemo’nun Fren İş Birimi, binek ve hafif ticari araçlar için arka ve ön disk frenler, elektro-mekanik – otomatik park frenleri gibi ürünlerin üretimini yapan dünyanın en büyük otomotiv fren çözümleri üreticilerinden biridir.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar