Ford Trucks, UND, iş birliği

Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, sektörün geleceğinde söz sahibi olacak şirket temsilcisi genç lojistik profesyonellerinin kişisel ve mesleki gelişimlerinin destekliyor. Ford Truck gençlerin rekabetçi bir geleceğe hazırlanmaları için bilgi ve deneyim imkânlarının sağlanması amacıyla kurulan ve UND bünyesinde faliette olan Genç UND ile iş birliği başlattıını duyurdu. İstanbul Üniversitesi’nin katkıları ile ‘Genç UND Akademi’ adıyla bir eğitim programı oluşturuldu. ‘Genç UND Akademi’ programında İstanbul Üniversitesi öğretim görevlileri ve lojistik sektörünün tecrübeli isimlerinden oluşan eğitim kadrosu, gençlere uzmanlık ve gelişim eğitimleri verecek.

İş birliğiyle, Ford Trucks sponsorluğunda ‘Genç UND Akademi’ programında İstanbul Üniversitesi öğretim görevlileri ve sektörde uzmanlığa sahip kişilerin vermiş olduğu eğitimler ile geleceğin lojistik liderlerinin yetiştirilmesi amaçlanıyor. Kon ile ilgili bir basın bülteni yayınlandı.Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) bünyesinde faaliyet gösteren Genç UND ile güçlerini birleştirdi.

Gençleri lojistik sektöründe yöneticiliğe hazırlayacak özel sertifika programı 

Sertifika programı 2022 yılı sonuna kadar toplam 3 dönem olarak uygulanacak. 33 konu başlığını içeren ve 3 dönem halinde verilecek olan dersler, haftada 2 gün 2 şer saat olarak öngörülürken, genç lojistik profesyonellerinin kişisel ve mesleki eğitimler alarak, bilgi ve donanımlarının arttırılması sağlanacak.

Ford Trucks Pazarlama Müdürü Emine Coşkun: “Ford Trucks sponsorluğunda gerçekleştirilen ‘Genç UND Akademi’ programında gençleri geleceğe hazırlıyoruz”

Lojistik sektöründe farklı paydaşların bir araya gelerek ortaya koyduğu, özellikle sektör temsilcisi gençleri geleceğe hazırlayacak bu programın bir ilk olduğunu belirten Ford Trucks Pazarlama Müdürü Emine Coşkun, Ford Trucks sponsorluğundaki ‘Genç UND Akademi’ programının lojistik sektörünün geleceğe hazırlanmasında pozitif katkı sağlayacağını ifade etti.

Coşkun “Bu iş birliği ve hayata geçirdiğimiz akademi, özellikle gençlerin sektördeki en son gelişmeleri yakından takip etmelerine, sektörün nereye gittiğini analiz etme ve kavrama becerilerine önemli katkı sunacak. Lojistik sektörü, pandemi ve teknoloji ile tüm dünyada hızlı bir dönüşümden geçiyor. Geleceğin profesyonelleri olarak gördüğümüz gençlerimizin de bu hızlı dönüşümü iyi takip etmeleri ve kendilerini bu geleceğe hazırlamalarını önemsiyoruz. Ford Trucks olarak, pazarlama başta olmak üzere farklı alanlarda lojistik sektörü ve gençlere yönelik desteklerimiz devam ediyor.” dedi.

Yurt içi ve yurt dışı teknik gezilerle sektördeki son trendlere hakim olacaklar

Genç UND Akademi, yüz yüze eğitimler, çevrimiçi eğitimler, örnek lider buluşmalarının yanı sıra lojistik merkezler, limanlar, gümrük ziyaretleri, depolar, üniversiteler ve saha ziyaretlerinin de dahil olduğu yenilikçi öğrenme fırsatları elde edecek. UND organizasyonunda yurt içi ve yurt dışı teknik geziler düzenlenerek, gençlerin lojistik sektöründeki son trendler ve gelişmeler hakkında bilgi sahibi olması sağlanacak.

Lojistik sektöründeki genç enerjiyi UND faaliyetlerine katarak sektördeki şirketlerde yönetimsel sorumluluk alacak gençleri geleceğe hazırlamayı hedefleyen Genç UND Akademi, genç profesyonellerin kişisel ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, sektörde rekabetçi bir geleceğe hazırlanmaları konusunda bilgi ve deneyim imkânlarının sağlanması amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar