Volvo elektrikleniyor

Volvo FM, FMX ve FH’lar dizel veya doğal gaz tahrikli ve – akülü elektrikli versiyonlar olarak da gelişmiş Avrupa pazarlarında artık resmi olarak sipariş edilebileceği duyuruldu. Siparişler çekiciler ile başlatıldı. Şasi kamyon versiyonlarının ise 2022’nin dördüncü çeyreğinde siparişleri alınacak. Volvo Gothenburg’daki Tuve fabrikasında bu yılın sonbaharında elektrikli çekici ve kamyonların seri üretim başlayacak ve hacimler kademeli olarak artırılacak.

Volvo açıklamalarına göre , 2021 gibi erken bir tarihte 20’den fazla ülkede 1.100’den fazla elektrikli kamyon için ön sipariş aldı. Roger Alm, “Daha önce müşterilere ve ortaklara satış öncesi beyannameler imzalama teklifinde bulunduk. Şimdi kesin siparişleri tamamlamaya başlıyoruz. Bu, elektromobilite için ileriye doğru atılmış büyük bir adım,” olarak nitelendirdi. Volvo’nun sessiz, sıfır emisyonlu ulaşım çözümleri sunarak rekabet avantajı haline gelecegi öngörülüyor.

Volvo Trucks, yıl sonuna kadar üretimde olacak toplam altı elektrikli kamyon modeliyle küresel kamyon endüstrisindeki en kapsamlı elektrikli ürün yelpazesine sahip olacağını iddia ediyor. Bu, kentsel dağıtım ve bertaraftan inşaat ve bölgesel ulaşıma kadar tüm segmentleri kapsar. Şirketin hedefi, satılan tüm kamyonların yarısının 2030 yılına kadar elektrikle çalıştırılması hedefler arasında.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar