Sertrans’tan yük platformu

Dijital bir altyapıya sahip olan Sertrans Port kullanıcıları, ihracat ve ithalat yüklerini tek bir platformdan takip etme imkanı sunan bir uygulama geliştirdiğini duyurdu. Platform ile ilgili olarak yayınlanan basın bülteninde aşağıdaki bilgiler yer aldı.

Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş

Platformda yer alan uluslararası nakliye araç işletenleri, Sertrans Logistics güvencesi, sigorta ve ödeme garantilisiyle ihtiyaçları olan yükü kolayca bulma imkânını yakalıyor. Dijital bir altyapıya sahip olan uygulama sayesine Sertrans Port kullanıcıları istediği yerden siteme bağlanarak onlarca taşıma teklifinden kendine en uygunu seçerek taşımasını garanti altına alıyor. Sertrans Port’ta yerini almak isteyen kullanıcılar Sertarans.com.tr sayfasından sisteme üye olabiliyor.

“Şoförler ile yük arasında bir köprü kurduk”

Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş dünyada az sayıda benzer uygulamanın olduğunun altını çizerek; “Lojistik dünyasında son yıllarda büyük bir dönüşüm var. Dijitalleşme sektörümüzü de değiştiriyor. Artık eski alışkanlıklarla süreci yönetemeyeceğimizi bir süredir tekrarlıyorum. Sertrans Port bu değişim ihtiyacının bir parçası olarak hayata geçirildi. Bu noktada dünyada sayılı uygulamadan biri konumunda.

Sertrans Port, yükün e-hali olma iddiasıyla doğmuş, yük bulma derdine son verme vaadini ortaya koymuş, lojistik dünyasının yeni ihtiyaçlarına uygun bir altyapıya sahip bir yapı. Bu sistemin kullanıcıları, istediği yerden birçok taşıma önerisini anında görüp, Sertrans güvencesiyle, sigortalı ve ödeme garantili şekilde istediği yükü taşıyacak. Özellikle dünyamızın içinden geçtiği mevcut şartlar nedeniyle ortaya çıkan ihracat ve ithalat dengesizliğinin yarattığı sorunlarla mücadele noktasında Sertrans Port’un önemli bir işlev üstleneceğini düşünüyoruz” dedi.


Benzer yazılar