Ford Otosan Kurumsal İletişim Müdürlüğü’ne Burçak Türkeri atandı

Ford Otosan yapılan bir basın açıklaması ile kurumsal iletişim müdürlüğünde yapılan yeni görevlendirmeyi duyruldu. Bu açıklamada daha önce Kurumsal İlişkiler Müdürü olan Gonca Sofuoğlu Temiz’in Müşteri Deneyimi Müdürlüğü görevini yürüteceği bildiriliyor. Kurumsal İlişkiler Müdürlüğü ise Ford Otosan dışında bir atama ile göreve gelen Burçak Türkeri tarafından yürütülecek. Basın açıklamasında aşağıdaki şu bilgiler verildi.

Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan’da Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine Burçak Türkeri atandı. Türkeri, Ford Otosan’ın kurumsal iletişim, medya ilişkileri, sosyal medya yönetimi, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik, iç iletişim, etkinlik ve sponsorluk süreçlerinden sorumlu olacak.

Türkeri, 1 Haziran tarihi itibarıyla görevi Gonca Sofuoğlu Temiz’den devralırken, Temiz ise Ford Otosan’da yeni kurulan Müşteri Deneyimi Müdürlüğü görevini yürütecek.

Burçak Türkeri kimdir?

15 yılı aşkın mesleki tecrübeye sahip bulunan Türkeri, kariyerine Zarakol Halkla İlişkiler’de başladı. Ardından gayrimenkul ve hızlı tüketim malları sektörlerinde iletişim alanında farklı roller üstlendi. Türkeri, Ford Otosan’a katılmadan önce, 11 yıl çalıştığı Coca-Cola İçecek’te en son 10 ülkeden sorumlu olduğu Grup Kurumsal İletişim Müdürü görevini yürütüyordu.

Türkeri, Koç Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler lisans ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Avrupa Çalışmaları yüksek lisans derecelerine sahiptir.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir