Daimler Truck’a yeni transfer

Logo Sağ

İsveçli Karin Rådström Mercedes-Benz kamyonlarından sorumlu Daimler Truck Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine başladı. Karin Radström emekli olan Stefan Buchnerin görevini üstlendi.

Daimler Truck üst düzey yönetiminkde İsveç kökenli kadın Karin Rådström göreve başladı. İsveç’te doğan Rådström, Stockholm Kraliyet Teknik Üniversitesi’nde Endüstriyel Yönetim alanında Mühendislik Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra 2004 yılında Scania’da stajyer olarak başlamış. 2007 yılından bu yana, Scania’nın satış ve servis organizasyonunda şirketin otobüs işini yönetmek ve dijital ve bağlantılı araçlarla işi geliştirmek dahil olmak üzere çeşitli yönetici pozisyonlarında bulunmuş.

Karin Radström Scania’da yönetim kurulu üyesi olarak satış ve pazarlamadan sorumluydu. Daimler Truck Yönetim Kurulu Başkanı Martin Daum, “Karin Rådström ticari araç endüstrisinde zengin bir uluslararası deneyime sahiptir ve müşteri odaklı bir satış organizasyonu ve ilgili marka oluşturma konusunda büyük başarı elde etmiştir” sözleri Alman Ticari taşıt sitelerinin internet sitelerinde yer aldı.

İsveç’te doğan Rådström, Stockholm Kraliyet Teknik Üniversitesi’nde Endüstriyel Yönetim alanında Mühendislik Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra 2004 yılında Scania’da stajyer olarak başlamış. 2007 yılından bu yana, Scania’nın satış ve servis organizasyonunda şirketin otobüs işini yönetmek ve dijital ve bağlantılı araçlarla işi geliştirmek dahil olmak üzere çeşitli yönetici pozisyonlarında bulunmuş.

 

Benzer yazılar