Sürdürülebilir ulaşım çözümü başlıyor

Almanya’da karayolu taşımacılığı için onaylanan Schmitz Cargobull gövdesine sahip Hyundai’den ilk hidrojenle çalışan motorlu taşıt şasisi Schmitz Cargobull, M.KO kutu kasa ve hidrojenle çalışan motordan oluşan ilk iklim nötr araç kombinasyonunu müşterisi hylane’e teslim etti.

Litvanya’daki Schmitz Cargobull üretim fabrikasında üretilen gövde, çok işlevli bir zemin, iki yük sabitleme rayı ve bir arka lift ile donatılarak Hyundai hidrojenle çalışan aracı tamamlıyor. Aracın montajı ve DEKRA incelemesi, halen Schmitz Cargobull’un proje üretiminin de bulunduğu Toddin’deki GRW fabrikasında gerçekleştirildi. Bu gelişme, Schmitz Cargobull’u Hyundai’nin Almanya’daki ilk sertifikalı üstyapı imalatçısı yapıyor.

GRW Genel Müdürü Dirk Nuxoll, Schmitz Cargobull Uluslararası Kilit Müşteriler Yöneticisi Lojistik/Gıda İşi Müdürü Sabine Essmann ve hylane Filo Yöneticisi Bruno Altenschöpfer, yolda ilk kez kullanılmak üzere aracı teslim aldı.

Altenschöpfer, “Bu konseptin bu kadar çabuk hayata geçirilebilmesi beni çok heyecanlandırdı. Bu araç, Almanya’da hidrojenle sürdürülebilir ulaşım çözümleri için bir başka ileri adım” diyor.

“Sürdürülebilir yük taşımacılığına yönelik çözümler, Schmitz Cargobull için özellikle önemlidir. Bu harika pilot projeyi bu kadar kısa sürede gerçekleştirmekten memnuniyet duyuyoruz ve önümüzdeki birkaç hafta içinde toplam 17 aracı tamamlayacağız. Schmitz Cargobull’un kapalı kasaları en iyi şekilde donatılmıştır. bölmedeki hidrojen tanklarını barındırmak için” diyor Essmann.

Andreas Kirchner, Dirk Nuxoll (her ikisi de GRW), Danijel Babic (Hyundai), Bruno Altenschaffener (Hylane), Sabine Essmann (Schmitz Cargobull), R. Keiten-Schmitz (Dekra)

” Almanya’da onaylanan ilk hidrojen serisi kamyon olarak, aracı Schmitz Cargobull ile birlikte Berlin’deki “İklim Dostu Ticari Araçlar” konulu BMDV konferansında gösterme fırsatı bulduk. ayrıntılı olarak kamyonların kullanımı”, diyor HyLane Genel Müdürü Sara Schiffer

GmbH. “XCIENT Fuel Cell” tipi araçlar – müşteri gereksinimlerine bağlı olarak – yolda kullanımları için hazırlanacaktır. Malların güvenli bir şekilde taşınabilmesi için motorlu araç şasesine soğutmalı ve kuru yük kutuları monte edilmektedir. Bazı araçlara ayrıca frigorifik treyler takılacak.”

Kiralık iklim nötr mobilite araçlarının özel bir sağlayıcısı olan hylane, Federal Dijital İşler ve Ulaştırma Bakanlığı’nın finansmanı sayesinde rekabetçi fiyatlar sunuyor. Müşteriler yalnızca fiilen kat ettikleri kilometre için ödeme yaparlar. Bir hylane müşterisi olarak, yalnızca CO2’den tasarruf etmekle kalmazsınız – bireysel CO2 tasarruf sertifikası verilir – aynı zamanda maliyetlerden de tasarruf edersiniz.

İLGİLİ HABERLER:

Benzer yazılar