Yeni nesil hidrolik ekskavatörler yıldızlaştı

Borusan Cat’in başarıya temsil ettiği Caterpillar’ın ürünleri, teknolojileri, satış sonrası hizmetleri ve çözümleri Münih’te düzenlenen dünyanın en büyük iş makineleri fuarı bauma’da tanıtıldı. Toplam 600 bin m2’lik devasa alanda 58 ülkeden 3000’in üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan etkinlikte Cat’in 70’in üzerinde iş makinesinin yanında 0.5 litreden 30 litreye değişen geniş güç sistemleri ürünleri de sergilendi.

Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da Borusan Cat’in başarıyla temsil ettiği Caterpillar’ın ürünleri,  servis hizmetleri ve çözümleri bu sene 33.kez düzenlenen dünyanın en büyük iş makineleri fuarı bauma’da tanıtıldı. Caterpillar ürünleri ve hizmetleri fuarda büyük beğeni topladı.  Cat’in 70’in üzerinde iş makinesinin yanında 0.5 litreden 30 litreye değişen geniş güç sistemleri ürünleri sergilenirken, Cat’in sunduğu yeni teknolojiler ve servisler de katılımcılarla paylaşıldı.

Gelişmiş teknolojiler, komple çözümler

Cat ürün gruplarının yanı sıra düşük maliyetler ile yüksek verim sağlayan teknolojilerinin de tanıtıldığı fuarda, operatörlerin uzaktan sanal bir kabin ile iş makinelerini kontrol edebilecekleri Cat Command Station (Cat Kumanda İstasyonu) teknolojisi katılımcılarla paylaşıldı. Katılımcılar, sanal kabini deneyimleme fırsatı yakaladı. Cat’in sergilenen teknolojileri arasında iş sahalarının performansını ölçen bulut bilişim tabanlı Cat Productivity (Cat Üretkenlik) uygulaması ve ekskavatörlerin hatasız kazı işlemleri yapmalarını sağlayan Cat PL161 de yer aldı.

Yeni nesil hidrolik ekskavatörler yıldızlaştı

bauma’da katılımcılarla buluşan yeni nesil Cat hidrolik ekskavatörler, Cat iş makineleri ürün grubu içerisinde ön plana çıktı. Bir önceki jenerasyona oranla daha yüksek performans, daha yüksek koparma kuvveti, daha uzun servis aralıkları ve daha düşük işletme maliyetlerine sahip ürünler 1 ile 10 ton arasında değişen modellerde kullanıcılarla buluşuyor. 3.5- 10 ton arasındaki yeni nesil modellere ayrıca Cat Grade teknolojileri entegre edilebiliyor. Fuar kapsamında ayrıca geçtiğimiz günlerde pazara sunulan Cat 906, 907 ve 908 tekerlekli yükleyicilerin de tanıtımı gerçekleştirildi. Operatör deneyimini iyileştiren özel Caterpillar teknolojileri ile yeniden tasarlanan makineler, daha yüksek yol hızlarına ulaşmalarını sağlayan Cat 2.8 motora sahip. 
bauma’da ayrıca kapasitesi 15 ila 95 ton arasında değişen dokuz paletli ve dört tekerlekli yeni nesil ekskavatör, bir demiryolu ekskavatörü ve üç malzeme elleçleyiciyle birlikte yaklaşık 30 Caterpillar inşaat ve altyapı makinesi sergilendi.

Odağında sürdürülebilirlik var

Yakıt tüketimini optimize etmeye odaklanarak karbon salımını en aza indirgemeyi hedefleyen Caterpillar’ın, bu doğrultuda geliştirdiği dünyanın ilk yüksek sürüşlü elektrikli dozeri D6 XE de bauma’da sergilendi.  2030’a kadar tüm ürün gruplarında sunacağı ürünlerin bir önceki jenerasyona göre çok daha sürdürülebilir olacağını taahhüt eden Caterpillar’ın, sürdürülebilirliğe katkı sağlayan ekskavatörleri ve henüz geliştirme çalışmaları devam eden elektrikli modelleri de tanıttı. Yakın bir gelecekte bazı Cat ürünlerinin sadece şarjla çalışarak sıfır karbon emisyonuna ulaşacağının açıklanması büyük ilgi ve beğeni topladı.

Benzer yazılar