Volkswagen Türkiye 500 bininci teslimat !

Doğuş Otomotiv’in distribütörlüğünü üstlendiği Volkswagen Ticari Araç, Türkiye pazarındaki 500 bininci satışa ulaşmanın gurur ve sevincini yaşıyor.

500 Bininci aracın sahibi olan Hasel İstif Makinaları San ve Tic A.Ş yetkilisi Fatih Meriç, Transporter Panelvan aracını Doğuş Oto Kartal ve Doğuş Otomotiv yetkililerinin katıldığı törende teslim aldı. Doğuş Oto Kartal showroomunda gerçekleşen teslim sırasında bu özel günün anısına firmaya bir plaket de hediye edildi.

Türkiye hafif ticari taşıt pazarının en önemli ve eski markalarından olan Volkswagen pazarının türkiyede 500 bininci aracını müşterisine teslim etti. Avrupada hafif ticari taşıt pazarının oluşumuna ve gelişmesine Transporter serisi ile öncülük eden ve bu Transporter’i kalıcı bir kimlik olarak yollara yerleştiren Volkswagen Ticari Araç 30 yıla yakın bir süredir Doğuş Otomotiv bünyesinde faaliyet gösteriyor. Volkswagen’in hafif ticari serisinin 500.000, satışı ve müşterisine teslimi bir özel etkinliklerle ve bir basın duyuruldu.

Doğuş Otomotiv firmanın binek araçları ile birlikte hafif ticari taşıtların satış ve satış sonrası hizmetleri yaygın bir ağ ile veriyor. Volkswagen Ürün portföyünde bulunan efsanevi modeli “Transporter”, sınıfının en çok sahip olunmak istenen modeli “Caddy”, profesyonellerin tercihi “Crafter” ve markanın premium pick-up modeli “Amarok”u uzun yıllardır kullanıcılarıyla buluşturuyor. Volkswagen ticari araçlar çok amaçlı kullanım için ailelerin, esnafın ve KOBİ girişimcilerin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunuyor, onların en büyük destekçisi ve iş ortağı olmaya devam ediyor. Kişisel kullanıcılar ve Kobiler transporter serisini kalitelerinin ve güvenilirliklerinin bir göstergesi olarak görüyorlar.

Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Tolga Senyücel, “1994 yılında 2 araçla başladığımız yolculuğumuz, bugün binlerce müşterimizle yaşadığımız bir bağlılık hikayesine dönüşmüş durumda. Bu başarıyı, ürünlerimizin kalitesinin yanı sıra, Türkiye genelinde hizmet veren güçlü yetkili satıcı ve servis ağımıza, deneyimli ve müşteri odaklı ekiplerimize borçluyuz.” dedi. “Müşteri odaklılık ilkemiz doğrultusunda geliştirdiğimiz dijital ve teknolojik çözümler, satış ve satış sonrası süreçlerimizi benzersiz bir müşteri deneyimine dönüştürüyor.” diyen Senyücel, bu yıl ürün gamına eklenecek olan Amarok, Multivan ve California model ailesiyle daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

En çok tercih edilen model Transporter

Türkiye hafif ticari araç pazarı, son 10 yılda ortalama 180 bin adet düzeyinde gerçekleşen yıllık pazar büyüklüğüyle, Avrupa’nın en büyük pazarlarından biri. Bu pazar büyüklüğü, Volkswagen Ticari Araç Türkiye’nin Volkswagen global pazarları içindeki önemini artırıyor.

Volkswagen Ticari Araç Türkiye, 1994 yılından bugüne kadar 220 bine yakın Transporter ve 200 bine yakın Caddy ile 60 bin Crafter ve 20 bin Amarok modelini müşterilerle buluşturdu.

Ödül sahibi modeller

Volkswagen Ticari Araç modelleri, yıllar içinde müşterilerinin gönüllerinde özel bir yere sahip olmalarının yanı sıra uluslararası ödüllerin de sahibi oldu.

Transporter modeli 2004 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünü, Amarok modeli 2011 Uluslararası Yılın Pick-up’ı ödülünü, Transporter modeli 2016 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünü, Crafter modeli 2017 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünü ve Amarok modeli ise 2018 Uluslararası Yılın Pick-up’ı ödülünü kazandı.

Volkswagen Ticari Araç’ın 2024 yılı içinde Türkiye pazarına sunmayı planladığı tamamen elektrikli modeli ID.Buzz, Cargo versiyonuyla 2023 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülüne layık görüldü.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar