Sendeo Teslimat noktaları alternatif oluşturdu

Evinde veya verdiği adreste kargo beklemek istemeyenler, kargosunu bildirdiği teslimat noktasından almak isteyenler için Sendeo’nun getirdiği teslimat noktaları sektör ve kargo alıcı ve göndericileri için sektörde bir yenilik oluşturdu. Bu hizmetten yararlanmak isteyenler Türkiye genelinde Aygaz bayileri, Opet istasyonları, Arçelik bayileri, Koçtaş Fix, N Kolay noktaları müşterilerine hizmet veriyor. Sendeo Teslimat Noktası olmak isteyen işletmeler, başvurularını www.sendeo.com.tr adresi üzerinden yapabiliyor.

Sendeo, teslimat noktaları hizmetiyle alternatif teslimat modeli oluşturulmasına öncülük etti.

Kargo, dağıtım ve teslimat sektöründe 2021 yılında giren Koç şirketi alanında gelime ve yenilikler yaparak ilerlemesini sürdürüyor. Sendeo Koç’un kalite ve hizmet anlayışı ile birlikte Koç şirketlerinden yun olanlarla işbirliği yaparak, onların alt yapılarını görevdeşlik (sinerji) oluşturuyor. Oluşan bu imkandan Sendeo müşterileri yararlanıyor. Eylül 2021’de müşteri memnuniyetinde liderlik hedefiyle faaliyetlerine başlayan Sendeo, teslimat noktaları hizmetiyle alternatif teslimat modeli oluşturulmasına öncülük etti. Sendeo Teslimat Noktasına (STN) 1600 sayısına ulaştı. Şirketin 2023 yılı için belirlediği hedefe ulaştığı bildirildi. Konu ile ilgili basın basın bülteninde Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin’in konuyla ilgili açıklamasına yer verildi.

Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin

Teslimat için evde beklemeye son

Sendeo Teslimat Noktası (STN) hizmetiyle alıcılara alternatif sunduklarını söyleyen Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin, ” dedi.

Teslimat noktalarının alıcılar için önemli bir alternatif olduğunu söyleyen söyleyen Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin, “Alıcıların en fazla şikâyet ettiği konulardan biri gönderilerin kendilerine istedikleri saatte ulaşmaması ve evde olmalarına rağmen ‘geldik, evde yoktunuz’ notuyla karşılaşmaktı. STN hizmetimizle hem alıcılara seçenek sunuyoruz hem de saha operasyonumuzdaki verimliliği artırıyoruz. Alıcılar, evde olamayacaklarında ya da kendi istedikleri zaman gönderilerini en yakın STN’ye yönlendirip kendileri teslim alabiliyor. “2023 Nisan itibarıyla 1.600’ün üzerinde teslimat noktasına ulaştık. Bu sayede hem alıcılar gönderilerini ilgili noktadan teslim alabiliyor hem de teslimat noktası olan işletmelerin mağazalarında trafik oluşuyor” diyor

Şu aşamada belli pazaryeri müşterilerine STN seçim ekranıyla denemeler yaptıklarını belirten Şahin, orta vadede tüm müşteri portföyüne bu hizmeti açacaklarını belirtti.

Sendeo Teslimat Noktalarının sayısı her geçen gün artıyor

Faaliyete başladıkları ilk günden bu yana teslimat noktalarının olduğunu belirten Şahin, “Sendeo Teslimat Noktalarının sayısı her geçen gün artıyor. Ocak 2022’de 1.000 olan teslimat noktası sayısı bugün geldiğimiz noktada 1.600’ün üzerine çıktı. Yenilikçi yaklaşımımızla alternatif teslimat modelleri her zaman önceliğimiz olacak” şeklinde konuştu.

Teslimat Noktaları yeni müşteri kazanımı sağlıyor

Sendeo’nun teslimat noktası olan mağazalar, yalnızca gönderilerin teslimatını yapmakla kalmıyor aynı zamanda yeni müşteri kazanımı da elde ediyor. Mağazayı ziyaret eden alıcılar, hem mağaza içi trafik oluşmasını sağlıyor hem de ihtiyaçları paralelinde alışveriş yapıyor. Böylece Sendeo’nun teslimat noktası olan mağazalardaki satışlara olumlu katkı sağlanıyor.

Türkiye genelinde Aygaz bayileri, Opet istasyonları, Arçelik bayileri, Koçtaş Fix, N Kolay noktaları müşterilerine hizmet veriyor. Sendeo Teslimat Noktası olmak isteyen işletmeler, başvurularını www.sendeo.com.tr adresi üzerinden yapabiliyor.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar