Linde Gaz Türkiye’de üst düzey atama

Linde Gaz Türkiye Genel Müdür / Satış ve Pazarlama Direktörü pozisyonuna Sayın Adnan Ünal atandı. Adnan Ünal, endüstriyel gaz sektöründe 25 yılı aşkın bir süredir; BOC-Türkiye ve Linde’de farklı rollerde çalıştı. 2007 yılında Linde’ye Türkiye Satınalma Müdürü olarak katıldı ve 2010 yılında Doğu Avrupa Bölge Satınalma Başkanı görevini üstlendi. Bu görevde, öncelikle Doğu Avrupa Bölgesi satınalma organizasyonunu oluşturmak için yoğun bir şekilde çalıştı. Bu süre zarfında, özellikle tedarik odaklı maliyet optimizasyonu çalışmaları ile bölgesel mali performansın arttırılmasına ciddi olarak katkı yapmıştır.
Eylül 2020’de Linde Doğu Avrupa ve Orta Doğu Bölgesinde Executive Direktör olarak Satış ve Pazarlama sorumluluğuna getirildi. Öncelikle; Pandemi döneminde Linde tedarik satış zincirinin kusursuz olarak çalışmasına katkıda bulundu. İlave olarak; Linde’nin bölgesel fiyatlandırma performansını, geliştirdiği projelerle destekledi. Bu sayede hızlı değişen enerji fiyatları ve enflasyon nedeniyle öngörülemeyen maliyet artışlarına rağmen, Linde bölgede güçlü finansal performansını sürdürdü. Yeşil & yenilenebilir enerji, hidrojen, kriyojenik gazlar ve karbon emisyonu azaltılması konusunda bölgenin projelerine liderlik etti.
Evli ve bir çocuk babası olan Adnan Ünal, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur ve yine aynı bölümde yüksek lisans yapmıştır. KOÇ Üniversitesi Executive MBA ile Oxford Üniversitesi’nde liderlik üzerine lisansüstü çalışmalarını tamamlamıştır

Benzer yazılar