İSTAÇ’ın tercihi Otokar Atlas

Otokar Atlas, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi olan İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi’ye (İSTAÇ) de 13 adet Atlas kamyon teslim etti.

Tıbbi atık taşıma işlerinde görevlendirilecek araçların teslimat törenine İSTAÇ Atık İşletme Müdürü Alpaslan Kiriş, İSTAÇ Tıbbi Atık Bertaraf Şefi Ahmet Çağrı Gör, Gaziantepli Kardeşler Motorlu Araçlar Satış Müdürü Ünal Altun ve Otokar Kamyon Bölge Satış Yöneticisi Ümit Şangüder‘in katılımı ile İSTAÇ Odayeri Atık Bertaraf Tesisleri’nde gerçekleşti.

Otokar, her hizmete uyarlanabilir esnek yapısıyla son 10 yılda farklı iş kollarında işletmelerin özellikle de kamu hizmeti yapan işletmelerin öncelikli tercihi olan Otokar Atlas kamyonu ile kullanıcılarının tercihi olmaya ve kamu hizmeti filo ihalelerinde başarılı olmaya devam ediyor. Otokar Atlas’ın yeni teslimat adresi İSTAÇ oldu. İstanbullulara 10 bin lokasyonda hizmet vererek on binlerce atığı toplayıp bertaraf eden İSTAÇ, filosuna 13 adet Otokar Atlas kattı. İstaç’ın tercihinde Atlasların konforu ve sürüş güvenliğinin yanı sıra güçlü ve ekonomik işletme gideri oluşturan motorlarının etkili olduğu bildirildi.

İstaç düzenli depolama sahaları kurulumu ve işletilmesi, evsel ve tıbbi atıkların bertarafı, çöp sızıntı suyunun arıtılması, çöp gazından elektrik üretimi, kompost üretimi, ambalaj atıklarının geri kazanımı, yurt içi ve yurt dışı proje ve müşavirlik gibi birçok çevre ve atık yönetimi konularında 28 yıldır hizmet veriyor. İstaç atıkların taşınmasına yönelik olarak her gün çeşitli araçlarla binlerce ton atığın toplanması ve taşınması işlemi gerçekleştiriyor.

En zorlu yol şartlarında en ağır yükleri kolayca taşımak üzere geliştirilen Atlas, güçlü ve keskin çizgilere sahip kupasıyla ön plana çıkıyor. Yüksek taşıma kapasitesine sahip olan 8,5 tonluk yeni Atlas, yakıt ekonomisiyle de fark yaratıyor. Düşük yakıt tüketimi, düşük bakım giderleri ve uygun yedek parça maliyeti ile kullanıcısının ekonomisine her daim katkı sağlayan Otokar Atlas’a eklenen EP (Ekonomi-Performans) tuşu ile her türlü yol koşuluna ve yüke uygun sürüş modu artık tek tuşla yönetilebiliyor.

ACC(Adaptif Seyir Kontrol Düzeni), klima, gelişmiş aydınlatma sistemi, güçlendirilmiş yan kapılar ve park sensörü gibi özelliklerle hafif kamyon segmentine yeni bir soluk getiren Otokar Atlas; tam havalı fren sistemi, EBS, egzoz freni, LDWS, AEBS ve ESC özelliklerini de üzerinde barındırıyor.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar