1/A Reklam

Elektrikli kamyonlara özel güvenlik

Volvo, tüm grup markalarının ağır elektrikli kamyonları için artırılmış gerçekliğe dayalı güvenlik uygulamasını başlattı.
Artık Android ve Apple mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilen Acil Durum Müdahale Kılavuzu uygulaması, Volvo Trucks, Renault Trucks ve Mack Trucks dahil olmak üzere tüm Volvo Group ağır elektrikli kamyon markaları için güvenlik bilgileri sağlıyor.

Volvo güvenlik uygulaması

Bağlantı, kamera, sensörler, 3D modelleme ve artırılmış gerçeklik kaplamalarının bir kombinasyonunu kullanan güvenlik uygulaması, ilk müdahale ekiplerine aracın ayrıntılı bir görünümünü sağlayabiliyor.
Acil bir durumda elektrikli aracın güç kaynağının güvenli bir şekilde nasıl kapatılacağına ilişkin adım adım talimatların yanı sıra yüksek voltaj kablolarının, pil takımlarının ve diğer önemli bileşenlerin konumu hakkında bilgi sunuyor.

Konuyla ilgili basın açıklamasında Volvo Group AR Uzmanı ve İş Çözümü Mühendisi Vincent Barnoux, “Güvenlik uygulaması, çeşitli gerçek dünya senaryolarında test edildi ve onu sahada deneyen ilk müdahale ekiplerinden olumlu geri bildirimler aldı” dedi.

Volvo Group Baş Teknoloji Sorumlusu Lars Stenqvist da, “Volvo Group’un genel hedefi, yüzde 100 güvenli ürünler sunmaktır. Yüksek performanslı çözümlerle elektrikli kamyon devriminin ön saflarında yer almaktan gurur duyuyoruz, ancak elektrikli araçla bir olay meydana geldiğinde acil duruma çağrılan ilk müdahale ekiplerinin güvenliğini sağlamanın öneminin de farkındayız. Yeni AR uygulaması, acil durum servislerinin siteyi hızlı ve güvenli bir şekilde güvence altına alırken kendilerinin ve başkalarının yaralanma riskini en aza indirmesini destekleyebilen güçlü bir araçtır” açıklamasını yaptı.

Benzer yazılar