Ekol’lü kadın sürücüler

Ekol Lojistik, tır şoförü olmak isteyen kadınlara istihdam sağladığını duyurdu. Lojistik sektöründe dünya ortalamasının iki katı kadın çalışana sahip olduğunu vurgulayan Ekol lojitik, kadın şoförlerle filolarını genişletiyor. Şirket bünyesinde kadınlara çok farklı alanlarda sunduğu imkanlar sunulduğunu vurguluyor.

Kadın tır şoförü adayları, ks.proje@ekol.com adresinden Ekol ile iletişime geçip, başvurularını gerçekleştirebiliyor. Başvurusu olumlu bulunan kadın şoför adayları, Ekol tarafından verilen teorik ve pratik eğitimlerle yola çıkmaya hazırlanarak, şirketin yurt içi ve yurt dışı operasyonlarında görevlendiriliyor. Başvuru değerlendirmelerinde ehliyetli ve en az orta düzey tecrübeli sürücüler öncelikli tercih oluyor. Ancak ehliyeti olan fakat tecrübesi bulunmayan kadın şoför adaylarının başvuruları da oluşturulan portföy kapsamında değerlendiriliyor.

EKOLLÜ KADIN ŞOFÖRLER YOLLARDA

Ekol lojistik bir basın bülteni yayınlayarak kadınlara ve kadın sürücülere iş imkanları sağladıklarını duyurdu. ‘Hayatın her alanında ben de varım’ diyen kadınlara iş fırsatı sunmaya devam ettiklerini söyleyen Ekol İnsan Kaynakları Genel Müdürü Gülçin Poyraz, “Projemizi, kadın işi, erkek işi tanımlarından sıyrıldığımız, birlikte bir olduğumuz bir dünya umuduyla başlattık. Hedefimiz; şoför olmak isteyen tüm kadınlara Ekol’de istihdam fırsatı yaratarak operasyonlarımızda görevlendirmek. Tır şoförlüğü yapmak isteyen tüm kadınlar bizimle iletişime geçebilir.” diye konuştu.

Ekol bünyesinde şu anda üç kadın tır şoförü yurt içinde aktif çalışıyor. Ekol’de ilk tır şoförü olarak göreve başlayan Kaptan Elif Taşer, İzmir ağırlıklı olmak üzere yurt içinde sefer yapıyor. Eşiyle birlikte istihdam sağlayan ilk kadın Kaptan Ayşegül Güleç yurt içinde çeşitli bölgelere çalışırken, ilk yurt içi seferini yine İzmir’e gerçekleştiren Kaptan Merve Seçkin de aktif olarak seferlere devam ediyor.

Ekollü kadın şoförlerin hikâyelerinin yer aldığı filme aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

https://drive.google.com/file/d/1ncea53k9KBS0DJNxKzBEZNGwK1d66oJI/view?usp=sharing
Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar