Almanya’da beşyüzbininci TraXon

ZF’nin 8 yıl önce Almanya Friedrichshafen’deki farikasında üretimine başlanan yeni nesil otomatikleştirilmiş şanzımanın üretim adedinin 500.000’e ulaştığı duyuruldu. Bu üretim rakamının TraXon ticari taşıt ve otomotiv dünyasında çığır açan teknolojisiyle kazandığı başarı oldu. ZF’nin şanzıman üretiminde endüstriyel başarısının sürmesi ve gelişmesini sağladı.

ZF TraXon’un küresel başarı öyküsü oluşturduğunu TraXon Almanya’da yarım milyon adetlik üretimi geçerken Brezilya ve Çin’de yapılan üretim ve üretim hatlarındaki kapasite artışı ile yoluna devam ettiğini vurguluyor. Dünya çapındaki ticari araç üreticilerinden gelen artan talebi desteklemek için Çin ve Brezilya’da 3 son teknoloji ürünü yeni TraXon üretim hatları.

ZF’nin Ticari Araç Çözümleri (CVS) bölümü, kamyon ve otobüs uygulamaları için lider TraXon şanzıman sistemiyle büyük bir küresel üretim dönüm noktasını duyurdu. Üretimin 2014’te başlamasından bu yana yalnızca Friedrichshafen’de yarım milyon TraXon sistemi üretildi. Ticari araçlar için başarılı bir ürün olan TraXon’un hacimli üretimi, araç üreticilerinin ve filo operatörlerinin şirketin gelişmiş sistem uzmanlığına duyduğu güvenin altı çiziliyor. Dünyanın önde gelen Orijinal Ekipman Üreticilerinin (OEM’ler) birçoğunu destekleyen TraXon, Friedrichshafen (Almanya), Jiaxing (Çin) ve Sorocaba’da (Brezilya) üretiliyor. Tesisler, talebin güçlü olduğu ve TraXon’un ZF’nin pazar payı kazanmasına yardımcı oluyor. Yakın zamanda ZF’nin Brezilya’daki Sorocaba tesisinde TraXon için yeni bir montaj hattı faaliyete geçti. Müşteri talebini karşılamak için esneklik sağlayarak, küresel üretim esnekliği sağlamanın yanı sıra en yüksek kalite standartlarının korunmasını sağlamak için son teknoloji üretim süreçleri ve titiz testler sunduğu bildiriliyor.

“2014 yılında Friedrichshafen’de üretime başlayan TraXon, üretim tesislerimizden sadece birinde yarım milyon sistem işaretini geçmek, ZF’nin küresel teknoloji sistemleri liderliğini daha da vurgulayan güçlü bir başarıdır “Hafif, güçlü ve akıllı TraXon’un çığır açan teknolojisi, verimli sistemler için dünya çapında artan müşteri talebini destekliyor ve yollarda en gelişmiş kamyonlara sahip olmalarını sağlamaya yardımcı oluyor.” dendi. ZF yöneticisi. Grundler Akıllı mekanik sistemlerin kapsamlı bir tedarikçisi olarak, derin şanzıman uzmanlığımızın yanı sıra gelişmiş dijital yeteneklerimizi birleştirmek, araç üreticilerinin ve filo operatörlerinin şimdi ve gelecekte TraXon ile gerçek katma değer kazanmaya devam etmelerini sağlayacaktır” diyor.

TraXon şanzıman %99,7’ye varan üst düzey verimlilik, daha düşük yakıt tüketimi, güçlü tasarım kalitesi ve güvenilirliği gibi birçok teknolojik avantaj sunuyor.

Ayrıca, yüksek enerji tasarrufu için ZF’nin yenilikçi PreVision GPS vites değiştirme stratejisine sahiptir. Bu özelliklerle, TraXon Otomatikleştirilmiş Düz Şanzıman (AMT) sistemi, TCO (Toplam Sahip Olma Maliyeti) açısından enerji verimliliği ve değeri sunar. Dijitalleştirilmiş paketi ayrıca kestirimci bakım sağlar. Düz şanzımanla karşılaştırıldığında, TraXon böylece tüketimi %8’e kadar azaltabilir. Bu faydaların bir sonucu olarak TraXon, birçok ödül aldı. Bu, yakın zamanda Çin’deki 7. “Discover Trust” ödül töreninde prestijli “Güvenilir ve Verimli İletim Sistemi 2022 Ödülü”nü almayı da içeriyor. TraXon ayrıca Almanya’nın ETM yayınevinin okuyucuları tarafından birçok kez “En İyi Marka” olarak kabul edildi.

Benzer yazılar