Yeni Nesil DAF, X seri 50.000’e ulaştı

DAF ‘ın, yeni nesil kamyon üretim rakamına ulaştı.  50.000. araç Alblasserdam’daki Hollandalı müşteri Kleijn Transport’a resmi olarak teslim edildi.

DAF T355 kW/480 hp PACCAR MX-13 motorlu beyaz bir DAF XG olan kilometre taşı araç, Avrupa çapında konteyner ve treyler taşımacılığının yanı sıra deniz ve hava taşımacılığı sağlayan Kleijn Transport’a teslim edildi. Filosu, %50’den fazlası DAF olan 220 kamyondan oluşuyor.

Uzun yol ve ağır nakliyeye yönelik yeni nesil DAF XF, XG ve XG ⁺  kamyonlarının üretimden çıkan 50.binincisinin sahibine teslim edildiği bildirildi. Konu ile ilgli yayınlanan basın duyurusunda “2022 Yılının Uluslararası Kamyonu” ödülünü alan , dağıtım ve mesleki uygulamalara yönelik Yeni DAF XD 2023 için bu prestijli ödülü aldı.  Yeni Nesil DAF kamyonlar verimlilik, güvenlik ve sürücü konforunda yeni standartları belirliyor. Yeni Avrupa ölçü ve ağırlık düzenlemelerine uyan pazardaki ilk ve tek kamyonlardır.” ifadesine yer verildi.

DAF Trucks Başkanı Harald Seidel, “95 yıllık tarihimizde, pazara sunulduktan sonra 50.000 kamyonluk etkileyici kilometre taşına daha önce hiç bu kadar hızlı ulaşılmamıştı,” diye ekledi. “Bu, Yeni Nesil DAF kamyonlarımızın başarısını gösteriyor. Dönüm noktası, araçların mükemmel özelliklerini onaylıyor ve aynı zamanda kendini işine adamış çalışanlarımızın her gün müşterilerimize sunduğu sektör lideri kalitenin bir yansıması derken Sembolük anlamı olan DAF’ filosuna katan,  Kleijn Transport Finans Direktörü John Dekker, “Yeni Nesil DAF araçlarıyla elde ettiğimiz mükemmel deneyime dayanarak, bunların sayısını şimdi 50’ye çıkarıyoruz” dedi. “En yüksek yakıt verimliliği ile sınıfının en iyisi konforu mükemmel bir şekilde birleştirmek için geniş XG modelini kasıtlı olarak seçtik; ikincisi, mevcut sürücü sıkıntısı göz önüne alındığında son derece önemlidir.” diyor


Yeni Nesil DAF XF 450, ‘Yeşil Kamyon 2023’ ödülünü aldı

Yeni Nesil DAF XF 450, önde gelen Alman ticaret dergileri VerkehrsRundschau ve Trucker tarafından ‘Yeşil Kamyon 2023’ ödülüne layık görüldü. Prestijli ödül, endüstri lideri ulaşım verimliliğini ve yakıt performansını onaylıyor.

Ultra düşük dizel tüketimi
330 kW/450 hp PACCAR MX-11 motoruna sahip Yeni Nesil DAF XF , kilometre başına 675 gram CO 2’ye eşdeğer olan 21,26 l/100 km’lik ultra düşük dizel tüketimiyle kapsamlı rakiplerini geride bırakması ödülü almasında etken olduğu bildirildi.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar