Schwarzmüller ortak olarak Krone bünyesinde

Avrupa treyler sektörü yeniden yapılanıyor. Bu yapılanmanın en önemli işaretlerini şirket ortaklıkları birleşmeleri oluşturuyor. KRONE Grubu, Schwarzmüller Grubu’na yatırım yaptığını ve Avrupa ticari araç sektöründeki yeni ortaklığını duyurdu.

Bu işbirliği ile iki aile şirketi, üretim ağlarının birlikte genişlemesi ve tamamlayıcı bir ürün yelpazesi aracılığıyla ulusal çapta servis çeşitliliğini de güçlendiriyor.
KRONE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bernard KRONE “Ortaklığı, daha geniş bir ürün portföyüne ve genişletilmiş bir hizmet dünyasına doğru atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz. Amacımız, müşterilerimizin her zaman doğru taşımacılık çözümünü bizden bulmasını sağlamaktır.”
Schwarzmüller Group’un sahibi Beate Paletar “Yeni sahiplik yapısındaki endüstriyel ortaklığı, modern ve geleneksel şirketimizi birlikte daha da profesyonelleştirmek ve böylece istikrarlı işlerle güvenli bir gelecek sağlamak için bir fırsat olarak görüyoruz. Heyecan verici bir zamanda verimli bir işbirliğini sabırsızlıkla bekliyoruz” diyorlar

Avrupa yarı römork ve treyler üretiminde yeniden yapılanıyor. Bu yapılanma sonunda ortaya çıkan en görünür gelişme treyler sektöründe güç birliği, ortaklıklar üretim tesislerinin yenilenmesi ve ürünlerin ve üretim süreçlerinin gözden geçirilmesi ve iyileştirilmesi treyler sektöründe satış sonrası ağın gelişimi ve bağlantılık oluşturuyor. Avrupa ve dünya treyler sektörünün en önemli ve tanınan markalarından olan Krone gurubunun ana üretim ve hizmet alanı olan ve treyleri kapsayan ticari taşıtlar grubu içine Avusturyalı tryeler üreticisi Schwarzmüller‘in ortak olarak dahil olduğunu duyurdu. Yeni ortaklık duyurusunda aşağıdaki açıklamalar yer aldı.

Schwarzmüller Gurubu

Avusturyalı Schwarzmüller Grubu, ticari araç sektöründe Avrupa’nın önde gelen treyler üreticilerinden. Karayolu taşımacılığı, inşaat ve altyapı sektörlerindeki geniş ürün portföyü ve diğer ürünlerin yanı sıra hafif tonajlı ürünleri ile öne çıkmaktadır. Yıllık 390 milyon Euro’luk cirosu ve 1.950  çalışanıyla, Schärding yakınlarındaki Freinberg’de bulunan tesislere Schwarzmüller Grubu, Almanya, Macaristan, Çekya ve Avusturya’da her biri uzmanlaşmış ve üreticinin geniş üretim uzmanlığını yansıtan dört modern tesiste üretim yapıyor.

Avrupa’da popüler hale gelmiş hafif treylerleri, damperli yarı römorkları ve yüksek kaliteli tankerlerin yanı sıra, yan kuruluşu Hüffermann’ın atık imha sektöründeki konteyner taşıyıcıları ile tanınıyor. Ürün portföyü; geniş yelpazedeki kamyon kasaları, low-bed’ler, hareketli/kayar zeminli treylerler ve plato tipi yarı römorklarla tamamlanıyor.

KRONE’nin uzmanlığıyla desteklenen Schwarzmüller Grubu, mevcut yönetim altında faaliyet göstermeye devam edecek. Şirketin sahibi Paletar ailesinin, yönetim kurullarına ve operasyonel süreçlere katılımı devam edecek.

Avrupa üretim kapasitelerinin genişletilmesi

Bu ortaklık , her iki şirkete de yerel varlıklarını tüm Avrupa pazarında güçlendirme fırsatı sunmaktadır. Ayrıca diğer dokuz ülkedeki şubeler, KRONE’nin Avrupa’daki varlığını ve bu ortaklıkla pekiştirilecek olan kapsamlı satış ağını güçlendirecektir. Bu lokasyonların KRONE Ticari Araç Grubu çatısı altında entegrasyonu aynı zamanda dağıtım kapasitesinde artışın, yetkin hizmet ağlarının genişletilmesinin ve dolayısıyla Avrupa pazarında müşteriye daha da yakın olacağının bir göstergesidir.

Markaların güçlenmesi

Yeni endüstriyel ortaklıkta, Schwarzmüller Grubu’nun güçlü markalarının bağımsızlığına saygı duyulmaktadır. Bu yaklaşım, bireysel müşteri yaklaşımı için kimliğin korunması ve aynı zamanda yenilik ve büyüme için sinerjilerin kullanılması yönündeki ortak hedefi vurgulamaktadır.

Ortak vizyon

KRONE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bernard KRONE, müşteri odaklılık konusundaki net vizyonunu vurgulayarak, “Bu ortaklığı, daha geniş bir ürün portföyüne ve genişletilmiş bir hizmet dünyasına doğru atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz. Amacımız, müşterilerimizin her zaman doğru taşımacılık çözümünü bizden bulmasını sağlamaktır. Schwarzmüller’in KRONE Ticari Araç Grubu’na dahil olmasıyla, bu ihtiyacı daha da büyük ölçüde karşılayabiliriz” açıklamasında bulundu.

Schwarzmüller Group’un sahibi Beate Paletar şunları ekledi: “Yeni sahiplik yapısındaki endüstriyel ortaklığı, modern ve geleneksel şirketimizi birlikte daha da profesyonelleştirmek ve böylece istikrarlı işlerle güvenli bir gelecek sağlamak için bir fırsat olarak görüyoruz. Her iki aile şirketi de geçmişte çok benzer değerlere sahip olduklarını kanıtladı. Böylesine heyecan verici bir zamanda verimli bir işbirliğini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Hisse sahipliğinin yakın gelecekte rekabet kurumu yetkilileri tarafından onaylanmasının ardından KRONE ve Schwarzmüller, özellikle Avrupa pazarındaki varlıklarının güçleneceği bir geleceğe birlikte adım atacaklar. Bu yeni stratejik birliktelik, her iki şirketin de ticari araç sektörünün şekillendiricileri olmaya devam etme ve tüm müşteri ihtiyaçlarına uygun ürünler ve yenilikçi hizmetlerle proaktif bir şekilde müşterilerine hizmet etme konusundaki kararlılığını ortaya koymaktadır.

Haber Alt Paylaş

Benzer yazılar