Volvo S Charge hibrit otobüsleri şehir içi için mükemmel hale getirildi

Volvo kendi kendini şarj eden hibrit otobüsleri, “S-Charge” model serisi yeni özelliklerle yükseltildi. S-Charge ile ilgili verilen bilgiler bir bülten olarak yayınlandı. Yeni seri otobüsler daha yüksek hızlarda elektrik ile sessiz ve emisyonsuz bir şekilde yol alıyor, önceki modellerden daha uzun mesafeleri kat edebiliyor. Yeni model şehirlerin sıfır emisyon bölgelerinde ve diğer hassas emisyonun yasak olduğu yerlerde hibrid-elektrikle tüm şartları yerine getiriyor.

Otobüs Başkanı Håkan Agnevall “Artık müşterilerimizin hibrid otobüslerin sunduğu etkileyici esnekliği korurken, elektrik gücünün faydalarından yararlanma imkanlarını da arttırıyoruz. Yeni S-Charge model serisi, müşterilerimiz için hızlı uygulama ve iyileştirilmiş operasyonel verimliliği sağlayan bir yapıya sahip. Hiçbir şarj altyapısına ihtiyaç duyulmadığından herhangi bir rotada çalışabiliyorlar” diyor. Ek bilgiler aşağıdaki gibi sıralanıyor.

Yeni S-Charge modelleri Volvo’nun en temiz otobüsleri arasında yer alıyor. Eşdeğer dizel otobüslere kıyasla karbon ayak izini% 40’a kadar bu otobüsler azaltıyor. S-Charge ayrıca biyo yakıtla da çalışarak CO2 emisyonlarını daha da azaltabiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

Yeni modelle ilgili bilgiler arasında bilhassa teknik özellikler ön plana çıkıyor. Yeni Volvo S-Charge model serisi için elektrikli tahrik, önceki 20 km / saate göre 50 km / saate kadar hızlarda kullanılabiliyor. İklim ve topografyaya bağlı olarak, Volvo S-Charge aynı anda 1 km’ye kadar sadece bataryalarında depolanan elektrikle yol alıyor. Yeni model ayrıca gelişmiş bağlantı özelliklerine sahip. Bu özellik Volvo’nun coğrafi sistemi olan Volvo Bölge Yönetimi’ni de içeriyor. Bu sistem operatörün otobüsü daha gelişmiş bir şekilde programlamasını mümkün kılıyor. Seçilen ve programlara girilen bölgelerdeki enerji yönetimi otomatik itişe geçiyor ve sürücü müdahalesi olmadan hız ayarlanıyor. Yaklaşan sıfır emisyon bölgesinde emisyon içermeyen çalışmayı sağlamak için sürekli kendi kendine şarj için bölgeler tanımlamak da mümkün olabiliyor

.
Diğer bir avantaj, ise S-Charge modellerinin, otobüs durağına gelmeden önce, biniş ve çıkış için dururken ve otobüs duraktan ayrılırken bile elektrikle sessizce, emisyonsuz, enerji verimliliği sağlanarak kullanılabiliyor. Bu, sadece emisyonları azaltmak adına değil, aynı zamanda otobüslerin sessiz ve temiz elektrik modun da çalıştığı otobüs durakları ve bölgeleri oluşturmayı mümkün kılan özellikler sunuyor.

Volvo’nun S-Charge, dizel motoru çalıştırılmadan elektrik ile saatte 50 km.hıza kadar çıkabiliyor. Elektrik üretimi küçük bir yanmalı motor tarafından gerçekleştiriliyor. Otobüs durakta durduğunda emisyon içermeyen elektrikli mod ile çalışabiliyor. Şarj altyapısı gerekmiyor. Aküler, fren enerjisi geri kazanımı ile üretilen enerji ile şarj ediliyor. Sonuç olarak, S-Charge hem kentsel alanlarda hem de banliyölerde, hemen hemen her otobüs güzergahında kullanılabiliyor.

Volvo’nun S-Charge model serisi, geleneksel bir 12 metrelik, körüklü yada çift katlı olarak kullanılabiliyor.

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir