Treder ve üyeleri görev başında

Koronavirüs (Covit-19) salgını Türkiye ve Dünya’da hayatı etkilemeye devam ediyor. Salgının yavaşlatılması, durdurulması ve hastaların tedavesi için başta sağlık sektörü durmaksızın çalışıyor. Sağlık sektörü ile birlikte durmayan ve gayretleri gözden kaçan 2. sektör ise ulaştırma ve lojistik sektörü. Ulaştırma ve Lojistiği ayakta tutan ise gerek üstyapı gerek römork, treyler ve tüm ticari araçların satış sonrası hizmet ağları olarak önemini ortaya koyuyor.
Diğer taraftan sektör firmaları üstüne düşenleri eksiksiz yerine getirmek ağır ve belirsiz ekonomik koşullara rağmen çalışan istihdamını ve hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.
Bu önemle birlikte sektör firmalarını bir araya getiren sivil toplum kuruluşlarıda konuyla ilgili açıklamalar yapıyor.

Bu açıklamalarla birlikte Treder üyelerine yönelik bir bağış kampanyası başlattı. Kampanya ile ilgili olarak Treder üyelerinin desteği dikkat çekti. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Treder Başkanı Yalçın Şentürk; “Bu zor dönemde işimizin başındayız. İşimizi yapmakla yetinmiyoruz. Başlattığımız kampanya ile devletin desteğine ihtiyaç duyanlara katkı yapıyoruz. Üyelerimizden geniş bir katılım oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca kampanyamızı genişleterek sürdüreceğiz.

Gereken sağlık tedbirlerini en üst düzeyde alarak işimizi ve üretimimizi yapmaya satış sonrası hizmetler vermeye devam ediyoruz. Sektörümüzdeki yaklaşım budur. Üyelerimizden beklediğimiz de budur. Ayrıca alınan tedbirlere destek olmak birlik ve dayanışma ruhunu güçlendirmek için Treder olarak bir kampanya başlattık.

Bu açaklamayla birlikte kampanyaya katkıda bulunan üyelerin ve bağışçılarını listesi kamuoyuna duyurduk” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Son dönemde Treder ile birlikte hareket eden Arüsder’den de ekteki basın açıklaması kamuoyu ile paylaşıldı.

BASIN BÜLTENİ

Dünya yeni ve hiç görmediği bir süreçten geçiyor. Bir ülke değil bir bölge değil, tüm dünya top yekün bir bela ile uğraşıyor. Ne acıdır ki; bu sıkıntı bir çok insanı öldürüyor ve herkes birbirinden sakınıyor.

Sağlığın her şeyin başında geldiğini evren bize bir kez daha hem de çok güçlü bir biçimde hatırlatıyor. İşte bu noktada; maddi değerlerin ne kadar önemsiz olduğunu tekrar tekrar görüyor, yaşıyoruz.

Yapabileceğimiz yegane şey; mümkün olduğunca evde kalmak, izole olmak ve tedbirli davranmak. Çünkü söz konusu olan kendimiz değil, sosyal çevremizde (en yakınızdan başlayarak) yer alan herkesin sağlığı… Hasta olmaktan ötesi taşıyıcı olup bir çok insana bulaştırmamak.

Tüm dünya şaşkın tüm dünya tedirgin. Çok şükür ki; biz ülke olarak daha tutarlı ve dikkatli davranarak, birlik-beraberlik içerisinde çok daha az hasarla atlatacağız.

Birey olarak hepimize düşen çok önemli görevler. Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı 14 madde bunların başında geliyor.

Ancak, bizim ARÜSDER olarak çok daha önemli sorumluluklarımız var. Çünkü biz; sektör olarak ağırlıklı olarak “Kamu Araçları” üretiyoruz. Yani; şu dönemde en büyük öneme sahip hizmet araçlarını…Ambulansları, çöp ve temizlik araçlarını, polis araçlarını, askeri araçları, lojistik-taşıma araçları ve daha nicelerini.

Dolayısı ile bizim durma şansımız yok. Bu araçların yeniden üretilmesinden ziyade şimdilerde hizmet verebilir durumda olmaları ve hizmetin devamlılığı bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Bu nedenle biz durursak hayat durur.

Biz bu sorumluluğun bilincinde olarak; çalışmaya, hizmet vermeye devam ediyoruz. Tüm üyelerimiz nezdinde gereken tüm tedbirleri alarak, son derece dikkatli davranarak gerek sosyal hayatta gerek toplumsal hayatta gerek se ekonomik hayatta var olmaya devam ediyoruz. Sektörümüz sorumluluğu gereği çalışmak zorunda.

Çok şükür ki; tüm üyelerimiz istihdamı azaltmadan, ümidini kaybetmeden ve yorulmadan yoluna devam ediyor.

Şuan tüm sektörlerin, ekonomik hayatın tüm bileşenlerinin ciddi daralmalar yaşadığını biliyoruz. Ekonomik gücünü ihracattan temin eden sektörümüzün mevcut durumda en fazla etkilenen sektörlerin başında olduğu bir gerçektir. Mümkün olduğunca kendi imkanları ile bu krizde dayanabildiği yere kadar kriz şartlarına direnen sektörümüzün bu fedakar duruşu da ayrıca takdir edilmesi gereken bir husustur.

Bir kez daha, tüm ulusumuza birlik ve beraberlik çağrısı yapıyor, hep birlikte üstesinden geleceğimize duyduğumuz inancı ifade etmek istiyoruz. Bizim sorumluluğumuz elbette çok fazla ama tedbiri elden bırakmadan hizmet vermeye devam edeceğiz. Unutmayalım; Biz Bize Yeteriz Türkiyem.

 

 

  

  

  

  

  

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir