Thermo King’in yeni serisi Advancer… Soğuk zincire yeni ürün

Slider-Altı

Soğuk zincir taşımalarında kullanılan yarı römork ve büyük hacimli kamyon kasaları için soğutucu üniteler üreten Thermo King, yeni ürün serisi Advancer’in tanıtımını yaptı. Sunum 18 Haziran’da Brüksel merkezli olarak olarak, bütün dünyaya online bağlantı ile yapıldı.

Toplantıya Thermo King’ten Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Francesco Incalza, Kıdemli Ürün Müdürü David O’gorman ile birlikte ürün tekniği ve pazar yöneticileri katıldılar.

Gelişmiş teknolojisi ile öne çıkacak Advancer serisinin vurgulanan özellikleri; değişken hava akışı, yakıt verimliliği, düşük işletme maliyeti, uzaktan kontrol ve sürekli bağlantılılık ile üretiminde kullanılan enerji miktarının düşüklüğü, çevrecilik gibi ileri standartları oldu.

Advancer A-Serisinin A-360, A-400 ve A-500 olmak üzere üç farklı versiyonda sunulduğu; performans, sıcaklık kontrolü ve filo bağlantısı için cesur yeni bir standart oluşturan yepyeni bir tasarım yapısına sahip olduğu bildirildi. Tamamen değişken hava akışı, rakipsiz yakıt verimliliği ve önemli ölçüde azaltılmış sahip olma maliyeti ile Advancer’ın römork soğutmanın geleceğini temsil ettiği vurgulandı.

Thermo King Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Francesco Incalza, “Bugün, Advancer tarihimize başka bir kilometre taşı ekliyor. Thermo King lider olmanın, soğutmalı nakliye için teknolojiyi ve kabiliyetini ilerletmenin sorumluluğunu ortaya koyuyor. 80 yıl önce endüstriye girdiğimizden bu yana müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve aşmak, verimliliği artırmak ve ürünlerimizin çevresel ayak izini azaltmak için yenilikler yapıyoruz.

 

Bu tamamen yeniden tasarlanmış ürün platformunu tanıtarak, sektörümüzde neyin mümkün olduğunu gösteriyoruz. Römork soğutmanın geleceğini vizyonumuz doğrultusunda şimdi müşterilerimize sunuyoruz.
Advancer’ın arkasındaki hırs, artan geliştirmelerin ötesine geçmek ve piyasada daha önce hiç görülmemiş yeniliklere sahip bir römork soğutma ünitesi oluşturmaktır.
Aynı şekilde A serisi tarafından sunulan performans rakipsiz, çığır açan sıcaklık kontrolü, üstün yük koruması ve eşsiz yakıt verimliliği sunuyor. Birlikte bu yetenekler daha fazla operasyonel esneklik sağlarken, müşterilerin filo çalışma süresi ve toplam sahip olma maliyetinde önemli gelişmeler elde etmelerine yardımcı olacak” dedi.

Thermo King Kıdemli Ürün Müdürü David O’gorman da şöyle konuştu: “Müşterilerden daha iyi çalışmak, daha fazla iş kazanmak ve işletme maliyetlerini düşürmek için neye ihtiyaç duyduklarını bize söylemelerini istedik. Bu doğrultuda oluşturduğumuz sonuç, müşterilerimizin beklediğine inandığımız bir oyun değiştirme çözümüdür.
Birimleri gerçek yaşam koşullarında test edilen, saha denemeleri yapılan, selefi ve diğer amiral gemisi soğutma üniteleri ile karşılaştırma testleri yapılan Advancer; yüzde 40 daha hızlı ve pazar ortalamasından yüzde 30 daha fazla yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Advancer saha deneme testlerinde farklı iklim bölgelerinde 1 milyon kilometreden fazla seyahat etti, dizel ve elektrik modlarında on binlerce saat çalıştı.“Yüksek irtifalarda işletilen çölleri geçti, denizleri geçmek için feribotlarda ve intermodal operasyonlar için trenlerde seyahat etti. Testler boyunca Advancer birimleri sorunsuz olduğunu kanıtladı.
Yeni mimari, onlarca yıllık Thermo King’in bilgi ve deneyiminin yanı sıra baştan beri tasarıma biçim veren müşteril beklentilerini de içeriyor.

Therma King yöneticileri, Advancer’in benzersiz özellikler içerirdiğini aşağıdaki ana başlıklarda özetlendi.

* Her yolculuk ve kargo için düzenlenebilen ve ünite motor hızından bağımsız olan tamamen değişken hava akımı.

* Rakipsiz elektrik ve yakıt verimliliği, en son NRMM Stage V emisyon standartlarının izin verdiği maksimum emisyondan yüzde 50 daha az emisyona sahip, daha düşük CO2 ayak izi ve motorlara katkıda bulunma.

* A-400 ve A-500 üniteleri elektronik motor devir kontrolü, bu da onları yakıt seviyelerinin ve yakıt tüketiminin tam şeffaflığını sağlayan ilk ünitelerdir. Yakıt tüketimi verileri kaydedilir, görüntülenir ve telematik üzerinden uzaktan kullanılabilir hale getirilecektir.

* Motor, yakıt, batarya ve diğer önemli bileşenlerin performansı hakkında daha fazla bilgi sunan sensörler sayesinde önceki modelle karşılaştırıldığında daha düşük bakım maliyetleri ve gelişmiş servis kolaylığı.

* Dizel, aks jeneratörü veya kıyı güç kaynaklarını kolaylıkla kullanabilen geleceğe hazır güç agnostik yetenekleri.

* Advancer’da Fleet intelligence standart. Bu da yeni soğutucu üniteyi, satın alma fiyatında 2 yıllık tam telematik bağlantısı sunan ilk ünite yapıyor.

Advancer birimleri Galway, Thermo King’in İrlanda depolama tesisi sıfır atık üretilmektedir. Yeni tasarlanan, son teknoloji ürünü üretim hattı, önceki Thermo King römork ürünlerinin üretim sürecinden yüzde 60 daha az enerji kullanıyor.

Advancer, Trane Technologies’in 2030 sürdürülebilirlik hedefleri ve müşterilerin karbon emisyonlarını tek bir gigaton ile azaltma taahhüdü ile aynı düzeyde.

Therma King ürünleri Türkiye pazarına Doğuş Otomotiv tarafından sunuluyor.

 

 

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir